ראש עיריית ירושלים:
לפעול ביד קשה מול מפגיני 'הפלג'

ניר ברקת שוחח עם מפקד מחוז ירושלים במשטרה וביקש ממנו להפגין יותר תקיפות כלפי ההפגנות נגד הגיוס, אותן הגדיר 'בלתי חוקיות'.

ניצן קידר , ח' בכסלו תשע"ח

מפגיני 'הפלג הירושלמי' בירושלים, אחר הצהריים
מפגיני 'הפלג הירושלמי' בירושלים, אחר הצהריים
צילום: חזקי ברוך

ראש העיר ירושלים ניר ברקת שוחח הערב (ראשון) עם מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב יורם הלוי, וביקש ממנו לפעול ביתר תקיפות כלפי מחאות 'הפלג הירושלמי'.

"הגיע הזמן לשים סוף לשיבוש החיים של תושבי ירושלים. זכות ההפגנה היא זכות מקודשת, כשהיא נעשית על פי החוק. כל מי שפורע חוק מכל סיבה, צריך להיות מטופל ביד קשה ועל המשטרה להפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה לפזר הפגנות לא חוקיות", אמר ברקת.

"אני קורא למשטרה לאפשר את שגרת החיים בעיר, לצד מתן זכות המחאה כל עוד היא נעשית באופן חוקי. כמו כן בכוונתי לפנות לממשלה שתוביל את החרפת ענישה ומתן כלים יעילים למשטרה למנוע ממפגינים לפגוע בציבור", דברי ראש העיר למפקד המחוז.

גם בגשם - הפלג ממשיך להפגין ולחסום את ירושלים

אחר הצהריים הפגינו מאות מפגינים מ'הפלג הירושלמי' הפגנת מחאה נגד גיוס בני ישיבות לצה"ל וכן נגד מאסרם של 12 בני ישיבות שערקו מהצבא.

המפגינים חסמו את צומת הרחובות שרי ישראל ויפו וגורמים לפקקי תנועה גדולים. גם תנועת הרכבת הקלה באזור נפסקה בשל ההפגנה. במקביל מתקיימת חסימה דומה גם בצומת גשר המיתרים.

35 מהמפגינים שסירבו להוראות השוטרים לפנות את המקום ולאפשר את התנועה הסדירה. אחד המפגינים שחש ברע קיבל טיפול ראשוני על ידי השוטרים שהזעיקו חובשים של מד"א. החובשים טיפלו במפגין ופינו אותו לבית חולים.

במשטרת ירושלים אמרו כי "המשטרה ממשיכה בהיערכות במקום ולא תאפשר הפרה בוטה של הסדר הציבורי, חסימת כבישים ופגיעה בשלומם ובטחונם של התושבים ושיבוש שגרת חייהם".