ליצמן מבהיר: הכדור אצל נתניהו

שר הבריאות המתפטר מבהיר כי אין למפלגתו כוונה לפרוש מהקואליציה. עם זאת לדבריו, הישארות המפלגה מותנית בקידום החוקים החשובים לה.

מיכל לוי , ח' בכסלו תשע"ח

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: מרים צחי

שר הבריאות יעקב ליצמן שהתפטר הבוקר (ראשון) מתפקידו במשרד הבריאות, מבהיר כי אין בכוונת מפלגתו לפרוש מהקואליציה.

"אנחנו בעיצומם של דיונים עם ראש הממשלה לקדם את החוקים החשובים ליהדות התורה. מדובר בהסדרה של מתווה הכותל, בחוק המרכולים וחוק הגיוס", אמר ליצמן בראיון לרדיו 'קול חי'.

הוא הבהיר כי אין ליהדות התורה ואף לו אישית כל כוונה לפרוש מהקואליציה, אך הדגיש כי הישארות המפלגה מותנית בקידום החוקים החשובים ליהדות התורה.

"לא היתה לי שום כוונה לפרוש מהקואליציה. אבל אם נתניהו רוצה קואליציה - שיקדם את החוקים שהבטיח לקדם. אני בקואליציה ולכן אפעל מתוכה לקידום החוקים הללו", אמר.

בראיון תקף ליצמן את הנהלת רכבת ישראל על חילול השבת לו היא נותנת לגיטמציה. "אנשי הרכבת עובדים עלינו. הם יכלו לטפל בכל הבעיות בשעות הלילה. הם מחללים שבת 'להכעיס'".

ליצמן הוסיף כי ההסדר לפיו מי שאינם יהודים יועסקו בשבת - אינו מקובל עליו. "התפטרתי בשמחה. כך חסיד צריך לפעול בהוראת רבו", אמר.

השר המתפטר אמר עוד כי למיטב הבנתו בחודשיים הקרובים לא ימנו שר בריאות תחתיו - והצוות הקיים יישאר במשרד. הוא העריך כי למרות המשבר הנוכחי, הבחירות הבאות יתקיימו במועדן.