יילד את גיסתו יום לאחר שהצטרף למד"א

וסים כתאנה, שהחליט להצטרף כמתנדב למד"א לפני מספר חודשים לאחר לידת בתו, יילד את גיסתו יממה אחרי שהצטרף לכונני התגובה המיידית.

רעות הדר , ח' בכסלו תשע"ח

המתנדב שיילד את גיסתו
המתנדב שיילד את גיסתו
צילום: דוברות מד"א

וסים כתאנה, בן 31 ואב לשתי בנות, בחר לעבור קורס חובשי רפואת חירום בתחנת מד"א בבאקה אל גרביה שם הוא מתגורר ולהצטרף כמתנדב במגן דוד אדום, לאחר שאשתו נתקפה צירי לידה וכמעט שילדה את בתם השנייה ברכבם הפרטי בדרכם לבית החולים.

ארבעה חודשים לאחר שוסים סיים את קורס החובשים במד"א, הוא הצטרף ככונן תגובה מיידית בארגון וקיבל בטקס שנערך בתחנת מד"א ציוד רפואי מתקדם.

הוא לא שיער שכבר למחרת הערכה הרפואית תהיה שימושית. יממה אחת בלבד לאחר שקיבל את הציוד, התקשרה אליו אישתו וקראה לו שיחזור במהירות הביתה מכיוון שאחותה כורעת ללדת. וסים, שהיה באותו הזמן בבאקה אל גרבייה מיהר להגיע למקום והחל בנסיעה לבית החולים כשהוא במקביל מזעיק את צוותי מד"א.

במהלך הנסיעה לבית החולים, כשהם עדיין ברכבם הפרטי, החלה גיסתו של וסים ללדת. הוא עצר בצד הדרך ויילד את גיסתו, שילדה בן.

כתאנה סיפר בהתרגשות, "אחרי שבתי כמעט ונולדה ברכב בדרך לבית החולים, החלטתי שאני אעבור קורס חובשים במד"א ואלמד מה לעשות במקרי חירום, אבל לא ציפיתי שהאירוע שבגללו אני במד"א, יחזור על עצמו בשנית כל כך מהר".

"כשאישתי אמרה לי שאחותה מתחילה ללדת ברכב זה היה מעט מלחיץ, אבל השתמשתי בידע שלמדתי בקורס וידעתי מה לעשות. ידעתי שיש לי באוטו את הערכה שקיבלתי ממד"א יום קודם - ואם חס וחלילה משהו יסתבך - יש לי איך לטפל. עכשיו, אחרי שהכל נגמר, אני יכול להגיד שאני מתרגש מאוד, זכיתי לסגור מעגל. זכיתי ליילד את האחיין שלי", סיכם וסים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, הוסיף כי "בסיפור הזה ניתן לראות את החשיבות הגדולה שהידע שמתנדבי מד"א רוכשים בקורס משמש אותם מלבד בשעות ההתנדבות גם בחייהם הפרטיים, אין לי ספק שלמשפחה היה מיילד טוב ואני שמח שהלידה הסתיימה בשלום. מזל טוב למשפחה המאושרת".