בעשרה שחקנים: בית"ר סחטה תיקו בטדי

כשהיא בעשרה שחקנים, ביכולת רעה ונראית כמו לא מאומנת דיה, הצליחה בית"ר ירושלים לסחוט תיקו 2:2 דרמטי באצטדיונה הביתי בדקה ה-92

נרי וייס , ט' בכסלו תשע"ח

אוהדי בית"ר, צבעו את טדי
אוהדי בית"ר, צבעו את טדי
צילום: פלאש 90

כבר מעל ארבע שנים לא ניצחה בית"ר ירושלים את הפועל באר שבע במסגרת ליגת העל שבכדורגל. גם הערב (שני), לא יכלו הירושלמים אל מול האדומים מבירת הנגב, במשחק שהתקיים לעיניי למעלה מ-20,000 אוהדים באצטדיון טדי שבבירה.

בית"ר שעלתה בהרכב הגנתי של שלושה קשרים אחוריים, לא היוותה מתמודדת ראויה לדרומיים ששלטו ללא עוררין במהלך המחצית הראשונה, ורק בזכות יכולת גדלה של שוערם בוריס קליימן ירדה אל הפסקת המחצית בתיקו מאופס.

אל המחצית השניה עלו שחקני בית"ר, שאיבדו כבר בדקה ה-23 את חברם לקבוצה חן עזרא שנפצע, בטירוף. הכמות הגדולה של האוהדים שהגיעו מכל רחבי הארץ כדי לתמוך ולעודד את קבוצתם עשה את העבודה, ובדקה ה-52 הענישו את באר שבע על חוסר הריכוז והתכליתיות עם שער מרהיב של מרסל הייסטר.

בעיטה חופשית של קלאודמיר פריירה הלכה הצידה למגן הגרמני של הירושלמים, וזה בבעיטה אדירה לא הותיר לדודו גורש, שוער האלופה בשנתיים האחרונות סיכוי לעצור את הכדור. 0:1 בניגוד גמור למהלך המשחק.

לא עברו 2 דקות, ובאר שבע חזרה למשחק ובגדול. טוני וואקמה, מי אם לא הוא, ניצל טעות קשה של פול אדגר הצעיר ועם שער מרהיב משל עצמו השווה את התוצאה. נגמר? ממש לא.

טעות קשה נוספת של אדגר גרמה להרחקתו של מיקי סירושטיין בכרטיס אדום ישיר, כשזה הכשיל מאחור את בן שהר ונראה היה כי המומנטום התהפך לגמרי. בדקה ה-63 תירגמה באר שבע האלופה את היתרון המספרי כשוואקמה הגביה כדור מצויין אל תוך רחבת בית"ר, ומאור מליקסון ניצל זאת כדי להתכבד בשער הבכורה שלו בליגת העל העונה, כשכבש בנגיחה.

בדקה ה-80 החלו אוהדי בית"ר לאבד את התקווה ואת הסבלנות, בעיקר כלפי מאמנם בני בן זקן, כשזה ביצע חילוף הגנתי שבישר כולו השלמה עם התוצאה כשהכניס את חן דילמוני במקומו של ז'אורז'יניו הברזילאי ולמעשה בכך קבע כי יוסי בניון שהתחמם מהדקה ה-23, לא ייכנס למשחק.

למזלו של בן זקן, ולמרות המערך ההססני והחילופים הנוראיים שביצע, הראו שחקני בית"ר שגם אם היכולת לא תמיד קיימת, כדורגל ורוח לחימה יש להם ובשפע כשבתוך תוספת הזמן, בדקה ה-92 כשהם בעשרה שחקנים הצליחו במהלך קבוצתי אחד וראשון במשחק, להבקיע. היה זה אריק סאבו המושמץ שסיים מהלך קבוצתי מצויין כדי להכניע את באר שבע ולקבוע את תוצאת הסיום הדרמטית - 2:2.

בית"ר אמנם לא מצליחה לנצח שוב את באר שבע, אבל צוברת נקודה יקרה מפז במשחק בו היה נראה כי תובס למן הרגע הראשון. באר שבע משלמת את המחיר על חוסר ריכוז, מחיר שיכול היה להעלות אותה אל המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל לראשונה העונה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il