בנק מזרחי רוכש את בנק איגוד

מזרחי-טפחות ימזג אליו את בנק איגוד, כך נמסר בהודעה לבורסה. עובדי אגוד ישבתו במחאה על הכוונה לפטר חלק מהם בשל המהלך.

ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ח

בנק מזרחי טפחות
בנק מזרחי טפחות
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנק מזרחי-טפחות ימזג אליו את בנק איגוד, כך מסרו הבוקר (שלישי) בעלי הבנק בהודעה לבורסה.

בעלי השליטה בבנק איגוד המחזיקים כ-75 אחוזים ממנו חתמו על ההסכם עם בעלי בנק המזרחי - שיותיר את מפת הבנקאות בישראל עם שבעה בנקים.

בהודעה לבורסה הוסבר המהלך על ידי ראשי בנק מזרחי. אנחנו מעוניינים לשפר את כושר התחרות של קבוצת מזרחי טפחות מול הבנקים הגדולים, וזאת ללא צורך בגיוס הון נוסף. מדובר בעסקה פיננסית אשר צפויה לגלם רווחיות נאותה. אגוד מציג תנודתיות ברווח ושיעורי תשואה להון נמוכים לאורך שנים וסובל מיעילות תפעולית נמוכה לאורך זמן".

עוד נאמר בהודעה כי לשם מהלך המיזוג יידרשו פיטורי עובדים מבנק איגוד. "המיזוג יהיה מלווה בהשקעת משאבים כספיים ובהליכי התייעלות שיכלול התאמות במצבת כוח האדם, התאמות במערך הסינוף ויחידות המטה והסבת נתונים ממערכת איגוד למערכת מזרחי טפחות. חלק מעובדי אגוד ייקלטו בבנק הממוזג, לצורך תמיכה בפעילותו. מערך הסינוף של אגוד מונה 36 סניפים. עסקת הרכישה עשויה לאפשר השגת סינרגיה בזכות מיזוג סניפי מזרחי טפחות וסניפי אגוד. להערכת הבנק, מיזוג אגוד עם מזרחי טפחות עשוי ליצור סינרגיה תפעולית אשר תוביל להגדלת כושר התחרות של הקבוצה".

עובדי בנק איגוד אינם מתכוונים לעבור לסדר היום על הכוונה לפטר את חלקם. 1,200 העובדים משביתים את הבנק היו והם יקיימו הפגנה נגד המהלך. ועד העובדים מסר הבוקר כי "המיזוג רע לעובדים, רע לציבור הרחב, ומשרת רק את הטייקונים במשק. אנחנו לא ניתן לבנק ישראל וקבוצת עופר לבצע כך את העסקה".