קו אוטובוס חדש להר הזיתים

הקו המהיר יצא מתחנת הרכבת הקל בגבעת התחמושת ויפעל משעות הבוקר ועד רבע לשמונה בערב. הוא יכלול 5 תחנות בסך הכל.

עדו בן פורת , י' בכסלו תשע"ח

קו אוטובוס חדש. הדרך להר הזיתים
קו אוטובוס חדש. הדרך להר הזיתים
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

הרשות הארצית לתחבורה ציבורית אישרה השבוע את הפעלתו של קו מעגלי חדש בירושלים - מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת אל יעדים חשובים בהר הזיתים ובמצפה "7 הקשתות" המרהיב שעל ההר.

הקו החדש (84) יופעל ע"י אגד כבר מיום ראשון, ה-3 בדצמבר, ויתמקד בימי הביקוש ראשון-חמישי בין השעות 08:30 עד 19:45.

הקו החדש, אותו יזם ודחף ברקת לטובת התושבים והתיירים בהר הזיתים, תוכנן ע"י אגף תחבורה ציבורית בצוות תכנית אב לתחבורה ירושלים, ינוע בציר קצר ויעיל מאוד- מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת, דרך קריית הממשלה במזרח ירושלים, רחוב הנשיא אהרן קציר, יצחק הנדיב/ ואדי ג'וז, מצפה 7 הקשתות והר הזיתים ובחזרה דרך יצחק הנדיב/ מרטין בובר, שדרות האוניברסיטה העברית סמוך להר הצופים וסיום בתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת.

יצוין כי הקו החדש ישתלב בעתיד במערך התחבורה שמקדמת העירייה ויחבר בין הרכבת הקלה לרכבל שמקדמת העירייה ויגיע להר הזיתים. בנוסף מקדמת העירייה שורה של שיפורים תחבורתיים באזור כדי לייעל ולשפר את התנועה באזור.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר הבוקר (שלישי) כי "הר הזיתים הוא אתר תיירות מרכזי בירושלים ומקום מגורם של תושבים רבים. בכל שנה של מיליוני תיירים מהארץ ומהעולם מבקרים באתרים בהר והצורך בתחבורה ציבורית נאותה עבורם הפך לחיוני ביותר. אני בטוח כי הודות לקו החדש עוד רבים יבואו לבקר בהר הזיתים ובאתרים המרהיבים שבו. אני מודה לשר התחבורה ישראל כץ על הסיוע והתמיכה בקידום הקו ואישורו".