גרמניה: ראש עיר תמך במהגרים – ונדקר

ראש עיריית אלטנה בגרמניה נדקר בצווארו ע"י אלמוני. "היו לצידי אנשים שפעלו במהירות והגנו עליי", אמר ראש העיר לאחר האירוע.

ניסן צור , י' בכסלו תשע"ח

מהגרים באירופה
מהגרים באירופה
צילום: רויטרס

אנדריאס הולשטיין, ראש עיריית אלטנה בגרמניה, נדקר בצווארו לאחר שהסכים לקבל לעיר מספר גדול יותר של מהגרים מכפי שנדרש.

הולשטיין נדקר על ידי אדם אלמוני בן 56 כאשר שהה במסעדה מקומית, לאחר שנשאל על ידו האם הוא אכן ראש העיר. לאחר שענה בחיוב, שלף האלמוני סכין ודקר את ראש העיר בצווארו.

המשטרה המקומית פתחה בחקירה ומסרה כי המניע לתקיפה החמורה הוא ככל הנראה העובדה כי ראש העיר הביע תמיכה במהגרים המוסלמים המגיעים לעיר, ואף הסכים לקבל מספר גדול יותר של מהגרים מאשר קבעו שלטונות גרמניה עבור אלטנה. לאחר שקיבל טיפול בבית החולים שוחרר הולשטיין לביתו.

על פי גורמים במשטרת אלטנה, האיש הודה בחקירתו כי המניע לדקירה הייתה החלטתו של ראש העיר לקבל כמות גדולה של מהגרים מוסלמים לעיר.

התקיפה עוררה זעזוע וזכתה לגינוי מצד גורמים רשמיים בממשלת גרמניה, בהם גם הקנצלרית אנגלה מרקל. "אני מזועזעת ממתקפת הדקירות נגד ראש העיר אנדריאס הולשטיין, ומרגישה הקלה על כך שהוא חזר לחיק משפחתו. אני מודה גם לאלו שעזרו לו", אמרה מרקל.

הולשטיין עצמו סיפר כי "היו לצידי אנשים שפעלו במהירות והגנו עליי, ואני שמח שאני עדיין בחיים".

בשנת 2015 אירע מקרה דומה כאשר מועמד לראשות עיריית קלן נדקר בצווארו במהלך קמפיין הבחירות, לאחר שהביע תמיכה בקבלת מספר גדול של מהגרים לקלן. הדוקר היה פעיל ימין קיצוני, שנעצר לאחר התקרית והודה כי דקר את המועמד לראשות העיר בעקבות הודעתו כי יסכים לקבל כמות גדולה של מהגרים אם ייבחר.