יו"ר רשות ניירות ערך פורש מתפקידו

כחלון בירך את פרופ' שמואל האוזר הפורש, והודיע כי המועמדת שלו לתפקיד היא מנכ"לית אנטרופי לשעבר, ענת גוואטה.

שלמה פיוטרקובסקי , י' בכסלו תשע"ח

פרופ' שמואל האוזר
פרופ' שמואל האוזר
משרד האוצר

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, ביקש משר האוצר, מר משה כחלון, לסיים את תפקידו. השר כחלון נעתר לבקשתו.

פרופ' האוזר מכהן בתפקידו מחודש מאי 2011 והוא מצוי כעת בעיצומה של התקופה השנייה לכהונתו, שהוארכה על ידי השר כחלון בחודש מאי 2016.

שר האוצר, כחלון אמר, "לפני מס׳ חודשים ביקשני פרופסור האוזר לסיים את תפקידו כיו"ר רשות ני"ע. ביקשתי ממנו שיישאר עד לתחילת שנת 2018 כדי להשלים את המהלכים החשובים אותם קידם ובכללם: שינוי מבנה הבורסה, הקלות לחברות מו"פ, הקלות להנפקות חדשות, השלמת החוק לאיסור על אופציות בינאריות, הקלות לחברות קטנות ובינוניות וחיזוק האכיפה למען בניית אמון הציבור".

שר האוצר הודה לפרופ' האוזר על התקופה הארוכה ומרובת ההישגים בהן כיהן כיו"ר הרשות, וציין במיוחד את שיתוף הפעולה הפורה בין משרד האוצר לבין הרשות בתקופת כהונתו, שאיפשר לקדם ולהשלים את כל הרפורמות המשמעותיות הללו.

האוזר ציין, "שר האוצר ביקשני להישאר עד לתחילת שנת 2018 כדי להשלים את מה שהרשות והאוצר יזמו. בימים אלה אנחנו עובדים על השלמתם של מהלכים נוספים שאני מקווה לסיימם עד סוף השנה ובכללם: בניית תשתית להקמת בורסה משנית, הבאת בורסה זרה כשותף אסטרטגי לבורסה, הרחבת הסדרי הרישום הכפול עם הונג קונג, סינגפור וטורונטו, והשלמת המהפכה של המרת תעודות הסל לקרנות סל".

האוזר הודה לשר שאפשר, ויזם ודחף לפיתוחם של שוק ההון והבורסה בישראל, ובמיוחד על שיתוף הפעולה המצוין עמו. שיתוף הפעולה הוא זה שהביא לפריחה מחודשת של הבורסה.

במקביל, הודיע שר האוצר כחלון כי המועמדת שלו לתפקידו יו"ר רשות ניירות ערך היא חברת מליאת הרשות, מנכ"לית אנטרופי לשעבר, ענת גוואטה. גוואטה הייתה שותפה לייסוד והקמת אנטרופי שירותי מחקר כלכלי וכיהנה כמנכ"לית החברה בשנים 2010-2017. בשנים 2005-2008 כיהנה כמנכ"לית חברת ההשקעות הציבורית "ארקו". בין השנים 1993-2005 מילאה מספר תפקידים בבנק מזרחי טפחות וב-5 השנים האחרונות לעבודה בבנק שימשה ככלכלנית בחטיבה העסקית.