"הנשיא שוקל מתי להעביר את השגרירות"

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס אמר בטקס מיוחד לציון 70 שנה להחלטת האו"ם בכ"ט בנובמבר כי העברת השגרירות עדיין על סדר היום של הממשל.

ניצן קידר, ניו יורק , י' בכסלו תשע"ח

מייק פנס, בנאומו בטקס
מייק פנס, בנאומו בטקס
צילום: ניצן קידרטוען....

סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, השתתף היום (שלישי) בטקס חגיגי במוזיאון קווינס, המקום בו נערכה ההצבעה ההיסטורית בכ"ט בנובמבר, שהובילה להקמת מדינת ישראל.

"אנחנו מציינים יום היסטורי - יש לי את הכבוד להצטרף לחגיגות ואני מביא גם את ברכתו של הנשיא טראמפ למדינת ישראל", אמר פנס.

"הנשיא שלח אותי לכאן עם המסר הבא: תחת הממשל שלנו אמריקה תמיד תעמוד לצידה של ישראל - וכל העולם יודע זאת היטב", הוסיף סגן הנשיא.

"אמריקה עומדת לצד ישראל כי הערכים שלה הם הערכים שלנו. הנשיא טראמפ הינחה אותנו להעמיק את הקשר. הוא גם ביקר בישראל כדי להדגיש זאת ובחודש הבא אנגיע אני לישראל ואבקר בעיר אותה בנה דוד המלך", ציין פנס.

סגן הנשיא אמר עוד כי "ההיסטוריה לא זרה לבניין הזה, אבל מה שקרה ב-29 בנובמבר 1947 היה הדבר ההיסטורי הגדול ביותר. ישראל לא היתה צריכה החלטה כדי להתקיים. לא ההחלטה יצרה את ישראל, היא נולדה מההקרבה של היהודים למען אדמתם".

"לפני יותר מ-50 שנים הנשיא קנדי הזהיר מחד צדדיות של האו"ם ולא קיבלו את דבריו. היום, באופן עצוב, זה בדיוק מה שקורה כלפי ישראל. אבל עם הנהגתו של טראמפ והכוח של השגרירה ניקי היילי הימים שבהם ישראל נפגעה מהאו"ם הסתיימו. אנחנו נשים סוף לרשימות השחורות ולחרם", הצהיר פנס והוסיף כי ארה"ב תומכת ללא סייג בישראל גם באונסק"ו.

הוא אמר כי גם ההבטחה להעברת השגרירות עתידה להתממש. "התמיכה האמריקנית בבטחונה של ישראל נמצאת בשיא של כל הזמנים. לא שכחנו גם את עניין השגרירות. וכפי שאמרנו בעבר, הנושא נמצא על סדר היום והנשיא חושב כיצד ומתי להעביר את השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים".

פנס התייחס גם לרצונו של הממשל להביא שלום בין ישראל והפלסטינים. "המטרה שלנו להביא שלום. אנחנו רוצים שישראל תחיה בשלום לצד שכונתיה".

סגן הנשיא דיבר גם על האיומים הנשקפים לישראל והבהיר כי "הנשיא טראמפ לא יקפח לעולם את הביטחון של מדינת ישראל. הנשיא הבהיר שתחת הממשל הזה אמריקה תעמוד יחד עם ישראל נגד כל האיומים, במיוחד האיסלאם הקיצוני. אנחנו נביס יחד את כוחות הטרור שלא יוכלו לאיים יותר על אזרחינו. אנחנו מבטיחים לישראל ולעולם: לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ נאם אחרי פנס וציין כי "הגיע הזמן למלא את הבטחת הנשיא טראמפ ואת חזון הנביאים ולהעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים".

"אדוני סגן הנשיא, היום, באותו האולם שבו התקבלה ההחלטה לפני 70 שנה, אני פונה אליך בשמי ובשם ממשלת ישראל,הגיע הזמן שארה"ב תכיר בירושלים, בירתה הנצחית של העם היהודי במשך 3,000 שנים כבירתה של מדינת ישראל", דברי השר כ"ץ.