חוק שעות המנוחה של גפני אושר טלפונית

התיקון בחוק שעות העבודה והמנוחה של ח"כ גפני אושר במשאל טלפוני בין שרי הממשלה. שרי ישראל ביתנו התנגדו. מחר יעלה להצבעה בטרומית.

מיכל לוי , י' בכסלו תשע"ח

החוק יוצבע. גפני
החוק יוצבע. גפני
צילום: יונתן סינדל

מממשים את הסיכומים עם הסיעות החרדיות: התיקון בחוק שעות העבודה והמנוחה של ח"כ משה גפני אושר היום (שלישי) במשאל טלפוני בין שרי הממשלה.

שרי ישראל ביתנו התנגדו לחוק, אך מחר הוא צפוי לעלות להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת.

לפני כשבועיים הפיץ שר העבודה והרווחה, חיים כץ, תזכיר הצעת חוק ממשלתית אשר אמורה לצמצם את היקפם של התרי העבודה בשבת. על פי התזכיר ישונה חוק שעות עבודה ומנוחה כך שבנוגע להענקת היתרי עבודה בשבת, יביא שר העבודה בחשבון גם שיקולים חדשים שאינם בחוק כיום.

בין השיקולים המצוינים בתזכיר: התחשבות במסורת ישראל, מידת הפגיעה במרחב הציבורי במקום בו מתבקש ההיתר, רווחת העובד וקיום חלופה שאינה מחייבת עבודה בימי השבת.

תזכיר החוק הופץ בהתאם לסיכום שהושג בנושא במהלך השבוע האחרון בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השר כץ וראשי המפלגות החרדיות יהדות התורה וש"ס.

דא עקא שהצעת החוק הממשלתית תועלה בפועל בממשלה רק בעוד שבועיים עד שיסתיים פרק הזמן שבו מתפרסם החוק ברשומות. לח"כ גפני אצה הדרך והוא העלה הצעת חוק פרטית ברוח דומה אותו הציג בעבר.

בתחילת השבוע הוסר החוק מוועדת השרים אולם לאחר הסיכומים בערבו של יום ראשון עם ראש הממשלה, סוכם על קידומו ובהמשך על מיזוגו עם הצעת החוק הממשלתית.