גבאי: יחסיי עם אהוד ברק טובים מאוד

יו"ר מפלגת העבודה התייחס לסקרים שמייחסים ירידה לכוחה של מפלגתו וטען כי הוא היחיד שהצליח להגדיל את גוש המרכז-שמאל מקולות ימין.

חיים לב , י"א בכסלו תשע"ח

הולך ליישובים של מצביעי ליכוד. אבי גבאי
הולך ליישובים של מצביעי ליכוד. אבי גבאי
צילום: פלאש 90

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי תקף הבוקר (ד') את שרי הממשלה נפתלי בנט ומשה כחלון שהביעו תמיכה בחוק ההמלצות ותהה האם הם מצדדים בשחיתות.

"אני חושב שחשוב מאוד שנבין על מה מדובר", אמר יו"ר המחנה הציוני בראיון ל'כאן הבוקר'. "זה חוק שכשאני מסתכל על זה אני שואל את עצמי - מה קורה לכחלון ובנט? הם לא רואים? הם בעד השחיתות? אני חושב שבוחריהם לא מבינים אם הם בעד או נגד שחיתות".

לשאלה כיצד חלקים גדולים מהאופוזיציה לא נכחו בהצבעה ביום שני האחרון, אמר גבאי כי "זה לא משמח שהגיעו רק 37 חברי אופוזיציה להצבעה על חוק ההמלצות, ואין לנו במה להתגאות כאן, אך הרוב הגיעו. בכל מקרה אני מסתכל קדימה, וכל חברי המחנה הציוני יגיעו להצבעות הקרובות. אני מקווה שגם חברי יש עתיד ישתתפו בהן".

בדבריו התייחס לסקרים שמייחסים ירידה לכחה של מפלגתו וטען כי הוא היחיד שהצליח להגדיל את גוש המרכז-שמאל מקולות ימין.

"אני חושב שבכל הסקרים האחרונים אנחנו רואים דבר אחד ברור - מאז שנבחרתי גוש המרכז-שמאל, שכולל את לפיד, עלה מ-35 ל-41 מנדטים, וזה קורה משום שאני מצליח להעביר קהלים מצד לצד", קבע גבאי שהסביר: "ואני אומר לכם שבסופו של דבר הם יעברו לצד שלנו. אני עסוק בלהעביר קהלים מצד לצד, ואני משוכנע שבסוף נהיה המפלגה הגדולה".

את הירידה ייחס לנדידה קלה ממפלגתו למרצ ובשל אמירת 'השמאל שכח מה זה להיות יהודים'. "בסקרים של קמיל פוקס מעולם לא עברנו את ה-20 מנדטים. אז מדובר בירידה של שלושה מנדטים, לצד עליה של מרצ, שקשורה כנראה לחלק מהאמירות שלי, ואני מבין את זה. אני חי עם זה בשלום, אלה עמדותיי ואני מציג אותם לציבור, ואני בטוח שהציבור יצביע עבורנו ונהיה המפלגה הגדולה", הוסיף.

גבאי סיפר על יחסיו עם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק. "יחסיי עם אהוד ברק טובים מאוד. אנחנו נפגשים מפעם לפעם ומדברים על כל מיני נושאים. שמעתי שהוא אמר שהוא הכי מתאים להנהיג את המדינה, ושאחריו אני האיש הכי מתאים להנהיג כאן. כלומר, מבחינת אהוד ברק מבין המתמודדים אני הכי מתאים להוביל את המדינה".