הרס בנתיב האבות
''פגיעה בנשמה''

ראש מועצת גוש עציון לערוץ 7: ''למרות שאומות העולם הכירו בזכותנו על הארץ הזאת, ממשלת ישראל עדיין מתלבטת".

חזקי ברוך , י"א בכסלו תשע"ח

מבנה הנגרייה שנהרס בנתיב ההאבות
מבנה הנגרייה שנהרס בנתיב ההאבות
צילום: מטה המאבק נתיב האבות

שלמה נאמן, ראש המועצה האזורית גוש עציון, נכח הבוקר (רביעי) בהרס הנגרייה בשכונת נתיב האבות ביישוב אלעזר. הנגרייה נהרסה בעקבות הנחיית בג''ץ, ובעתיד ייהרסו מבנים נוספים בשכונה.

בראיון לערוץ 7 סיפר נאמן על הכאב ועל התקווה. "זה יום עצוב לעם ישראל, יום שהוא אמור להיות שמח - 70 שנה לכ"ט בנובמבר. למרות שאומות העולם הכירו בזכותנו על הארץ הזאת, ממשלת ישראל עדיין מתלבטת", מתח נאמן ביקורת קשה על הממשלה.

"הגיע תור הממשלה להכריז על כך שיש כאן שלטון ושליטה ואנחנו כאן בארץ ישראל, בגוש עציון, בנתיב האבות, נמצאים מאז ולתמיד ואת הבתים האלה צריך להסדיר", הדגיש נאמן.

נאמן הסביר כי המאבק אינו על מבנה כזה או אחר אלא על השליטה באדמת ארץ ישראל, "מי שחושב שאנחנו צריכים פתרון למתיישבים אינו אלא טועה. אנחנו לא צריכים פתרונות אנחנו צריכים את נחלתנו, את אדמתנו, את בתינו. זה לא מאבק על נגרייה ואפילו שמעתי כתבים שאומרים שזה בית עסק לא חוקי -- זה ממש הזוי".

"המאבק הוא על השליטה בארץ הזו, על זה שבית המשפט לא יבוא בעקבות עתירות של כל מיני ארגוני שמאל הזויים שכל מטרתם להרוס את מדינת ישראל, ויפסוק להרוס מבנים ובתים. הנגרייה זה רק קדימון למבנה שבגלל שאין משפחה שגרה בו אז בית המשפט אמר לבצע את ההריסה לפני הכל".

ראש מועצת גוש עציון מפנה מסר ברור לראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני לא יודע אם נתניהו יכול לעצור את פינוי נתיב האבות, אבל לא זו המשימה שלו. המשימה שלו היא לשלוט בארץ הזו, להכריז ריבונות ולחוקק ריבונות. אם המטרה שלו היא להציל פה ושם עוד בית אז אנחנו נקבל עוד פינויים, יש הרבה פתרונות למתיישבים אבל אנחנו לא צריכים את זה".

עיקר הזעם של נאמן מופנה למערכת המשפט ולדבריו גזר דין כמו שניתן בנתיב האבות לא היה ניתן בשום מקום אחר בארץ, "יהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. אין עוד מקם בארץ שאירוע כזה היה קורה. בתים שעומדים 15 שנה על אדמות מדינה ורק בגלל רצועה מוזרה שאף אחד לא טוען לבעלותה הבתים האלה נהרסים. זה בגלל שאנחנו הפרנו חוק?! לא, זה בגלל שאין כאן חוק ואף אחד לא מפר חוק אלא בג"ץ קובע פה תקדימים בלי חוק.

''אז מי שפועל פה בניגוד לחוק ומי שגורם לקריסת שלטון החוק זה הבג"ץ, ומי ששומר על החוק זה הילדים האלה שמנסים לשמור על הנגרייה".

נאמן שיבח את הנוער שהגיע למאבק, "כשעליתי לארץ בגיל של הילדים האלה לא ציפיתי לראות מראות כאלה, אבל כשאני רואה את זה - זו התרגשות גדולה לראות הנוער שלנו, נוער עם מסירות נפש שמגיע לפי קריאה. ישנים פה בלילה גם כשקר ורטוב, בנים בנות בנפרד בקדושה ובטהרה, שומרים על המקום הזה ונלחמים עליו".

לשאלה האם יש עוד אפשרות להציל את השכונה ענה נאמן בצורה ברורה, "אפשר וחובה להציל את נתיב האבות, אבל יותר מזה חובה לשמור על הארץ שלנו. אנחנו נהיה כאן, אנחנו נישאר כאן וחייבים לשלוט כאן".

את השיחה הוא מסיים בתקווה גדולה, "נתיב האבות תיבנה ותכונן גם אם יפגעו כמה בתים אנחנו נשאר כאן, נבנה כאן, נפרח כאן, נבנה כאן מוסדות חינוך, מוסדות תורה, אנחנו נקים חיים שלמים וזה מה שיהיה פה. בסופו של דבר הפצע הזה ירד מהגוף אבל בנפש הזה יישאר כי זו פגיעה בנשמת האומה".טוען....