תרגיל מוסק עם כיתת הכוננות קרית ארבע

במשך יומיים תרגלו אנשי כיתת הכוננות של קרית ארבע עם לוחמי חטיבת יהודה ומסוקי חיל האוויר מתן מענה לאירועי פח"ע בישובים שונים.

שמעון כהן , י"א בכסלו תשע"ח

ממראות התרגיל
ממראות התרגיל
צילום: דו"צ

תרגיל מוסק עם כיתת הכוננות קרית ארבע

כיתת הכוננות של קרית ארבע קיימה שבוע תרגיל מוסק ברחבי הגזרה בשיתוף עם כוחות צה״ל של חטיבת יהודה והטייסות 'ציפורי המדבר' ו'החרב המתהפכת' של חיל האוויר.

בקריה מספרים כי "האימון היווה אקורד הסיום לפרק אימונים חשוב שעסקה בו החטיבה לאורך כל השנה באימוני מחלקות השגרה בהגמ"ר יהודה. כל צוות התאמן בתחילת השנה, ולאחר חגי תשרי הושלמו עוד ימי אימון לצוותי הכוננות על מנת להכשירם לייעודם בהגנת היישוב".

התרגיל נפרס על פני יומיים במהלכם תרגלו הלוחמים אירועים והקפצות שונות במטרה לתרגל התמודדות עם אירוע מתפרץ ביישוב. בנוסף לצוותי הכוננות תורגלו בתרגיל צוותי הרפואה האזרחיים של קרית ארבע וצוותי הרפואה של החטיבה המרחבית יהודה.

״התרגיל היה מוצלח מאוד, הצוותים הפגינו יכולת גבוהה לחתירה למגע וסגירת מעגלים מהירה. מדובר בתרגיל מורכב וחריג שלא היה שנים רבות״, מסכם קצין הביטחון של קריית ארבע, רס״ן (מיל׳) אייל גלמן, שניהל את התרגיל. ״המטרה ברורה - לתת את המענה הטוב ביותר למען הגנת התושבים בגיזרה״.

קצין ההגנה המרחבית של חטיבת יהודה, רס״ן איתן דנא, האמון על ביטחון היישובים וההערכות המשותפת לחירום בחטיבת יהודה הסביר: "באימון הנוכחי של הצוות בקריית ארבע תרגלנו מספר תרחישים תוך שילוב מסוקים ונחיתות במספר זירות במקביל. הרצון היה להמחיש את שיידרש מהם בשלביו הראשונים של אירוע טרור בחדירה ליישוב - אופן התנהגות לוחמי קרית ארבע באימון כבשגרה הנו מודל ללמידה עבור כל לוחם ולוחם, החל ממוכנות הציוד האישי, הנראות, הדריכות המבצעית והרצינות הרבה שמשדרים מרשימה".

עוד אמר רס"ן דנא: "ממבטי העיניים של אנשי כיתת הכוננות רואים את אירועי העבר בה איבדו אנשים בלחימה ותושבים באירועי הפח"ע. עם זאת שמחת החיים וחדוות העשייה ניכרת, המשימה המוטלת עליהם הגנת המרחב עליו הם אחראים יכולה לתת לתושבי המקום תחושת ביטחון טובה ולדעת שיש על מי לסמוך".

הרב חנוך כהנא, חבר צוות כוננות של קרית ארבע, סיכם גם הוא: "אהבתי לעם ישראל והאהבה לארץ נותנים לי את הרצון והמוטיבציה להמשיך במילואים ובצוות כוננות. יש לי מחויבות לשמור על הכלל כל עוד יש בי את הכוח והמצפון".

תרגיל מורכב
צילום: דו"צ
תרגול נשיאת פצועים במהלך התרגיל
צילום: דו"צ
במסוק מנקודה לנקודה
צילום: דו"צ