"יצאה נגד הקשקשת של הפמיניסטיות"

גלית דיסטל אטבריאן מחמיאה לח"כ שאשא-ביטון, בשל ביקורתה על הסרטון האנטי-גברי של ויצו. סג"ל מגלה: 'אמא הרביצה לי, הגיע לי'.

גיל רונן , י"ב בכסלו תשע"ח

גלית דיסטל-אטבריאן
גלית דיסטל-אטבריאן
צילום מסך, "הפטריוטים", ערוץ 20

בימים בהם נבחרי ציבור הפכו מטרה ללעג וקלס, ח"כ יפעת שאשא-ביטון (כולנו) זכתה למחמאות נדירות בתוכנית "הפטריוטים" אמש, מפיה של גלית דיסטל-אטבריאן.

במסגרת הפינה "נקודת האור", בה בוחרים הפנליסטים אירוע או אישיות חיובית מחדשות השבוע, הודיעה דיסטל אטבריאן: "לי יש נקודת אור רצינית וגדולה מאוד הפעם. אני רוצה להצדיע מכאן מעל במה זאת ולהוריד את הכובע בפני חברת הכנסת הנהדרת, יפעת שאשא-ביטון, על הראיון שהיא העניקה לגלי צה"ל השבוע. האישה הזאת היא מגדלור של תקווה ואור".

"ויצו יצאו עם פרסומת שהיא בעיני באמת מזעזעת", הסבירה הפובליציסטית והסופרת. "הם לקחו ילדים והפכו אותם לניצבים של 'כל הגברים רעים, כל האבות רעים'. עומדים ילדים, מסתכלים למצלמה ואומרים 'אני אציל את אמא בגלל שאבא מרביץ לה'. ואז היא עלתה ואמרה שכיו"ר הוועדה [לזכויות] הילד, 'אני אומרת לכם שנשים מכות ילדים יותר, סטטיסטית, מגברים. שצריך לפרק את השיח הזה שבו כל הגברים תמיד אשמים וכל הנשים תמיד קורבנות וליצור שיח של שיתוף. ושאסור לקחת את הילדים כקורבנות בתוך הדבר הזה'".

"ואתה יודע מה", הוסיפה דיסטל-אטבריאן, "עם כל הקשקשת הקלישאתית של הפמיניסטיות, לשמוע דבר כזה זה גם אומץ, זה גם חכם וזה גם מגדלור של אור. כל הכבוד לה".

המנחה, אראל סג"ל, העיר תוך כדי דבריה של דיסטל-אטבריאן שאמו היא זו שהרביצה לו כשהיה ילד. הפנליסט ארי שמאי העיר, "לא מספיק", וסג"ל הוסיף מייד, "הגיע לי".

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.