"הציווי של חני"

"הייתי משלם הכל כדי שדבר כזה לא היה קורה. אנחנו נקום כי זה הציווי של חני", ספד דובי וינרוט לחני אשתו שהוכרעה על ידי מחלת הסרטן.

מיכל לוי , י"א בכסלו תשע"ח

חני וינרוט ז"ל
חני וינרוט ז"ל
צילום: ערוץ 20טוען....

חני וינרוט שהתמודדה בשנים האחרונים עם מחלה קשה, הלכה לעולמה הבוקר (רביעי) בבית החולים שיבא בתל השומר.

וינרוט ז''ל היתה סמל ודוגמא להתמודדות עם ייסורים קשים. במהלך מאבקה במחלת הסרטן הקפידה להקרין שמחה ולצד אמונה שלמה בקדוש ברוך הוא.

בעלה דובי ספד לה בהלווייתה, ואמר בעיניים דומעות כי היתה אשת חיל במלא מובן המילה. "יציאת צדיק מן העיר עושה רושם. היום הזה אינו אותו יום כמו יום המחר. חני לא הייתה עוד אישה, אלא הייתה אשת חיל. רבות בנות עושות חיל אבל אשת חיל יש רק אחת. חני הייתה כל כך יפה, אצילה, מקרינה אור על כולם", אמר.

"על זה אנחנו בוכים. בשבוע האחרון נאמרו על חני אלפי ספרי תהילים, הילדים שלי שאלו מה הקטע שלך הקב"ה, למה שלא תרפא אותה וזהו? אני רוצה לומר לכם, ילדים, שעשר שנים חני חיה מניסים. עשר שנים שלמות נצברו מספרי התהילים של כולם", הוסיף.

בהספדו סיפר על ימיה האחרונים של חני - על ערש דווי. "ביום חמישי לפני שבוע לחני לא היה כוח. היא הייתה באפיסת כוחות. היא נתנה מה שאמא לא נותנת במשך 120 שנה. חני לקחה אבן ורשמה בטוש בצד אחד - 'עץ חיים היא למחזיקים בה', ובצד השני 'תומכיה מאושר'. היא אמרה לו תשמע שלמה. 'תומכיה מאושר' זה נתון, אם לא תהיה מאושר אתה מחקה מישהו אחר. תכוון עד שתגיע ל'תומכיה מאושר', תמצא זאת".

"התפללתי שהקב"ה ימרר את חיי 120 שנה, רק שתהיי בבית. אנחנו כועסים על שטויות, רבים על שטויות. עצם זה שהאישה בבית זה הכל. הייתי משלם הכל כדי שדבר כזה לא היה קורה. אנחנו נקום. ילדים, אנחנו נקום כי זה הציווי של חני. כרגע עת לבכות. חודש נבכה. נבכה בלילה, נבכה ביום. נבכה הרבה אבל נקום, כי זה מה שחני רצתה", סיכם דובי.

לפני כשבועיים נפרדה המנוחה מאלפי עוקביה בפייסבוק. בפוסט מטלטל כתבה את המילים הבאות: "חבריי היקרים והאהובים, אני מודעת לדאגה לשלומי ומתחזקת מכמויות האהבה שנשלחות אליי בכל מדיה אפשרית... בעזרת השם אחזיר בשמחות בלב שמח לכשאתחזק".