ציווית לנו את השמחה

הנער רענן גיגי (17) מירושלים שהיה אחד מסמלי המאבק של משבר הדסה נפטר ממחלת סרטן המעי.

ערוץ 7 , י"ב בכסלו תשע"ח

רענן גיגי ז"ל
רענן גיגי ז"ל
צילום: אבא ריצמן, מד"א

מאות בני אדם בהם קרובי משפחה וחברים ליוו למנוחות את הנער רענן גיגי (17) מירושלים שנפטר ממחלת סרטן המעי והיה אחד מסמלי המאבק של משבר הדסה.

רענן ז"ל, נער דתי ציוני שלמד בישיבת רגבים, היה מאושפז במחלקה להמטו־אונקולוגיה ילדים בבית־החולים הירושלמי, ומאז התפטרות הרופאים לפני כחצי שנה עבר לטיפול בשיבא.

העיתון "ידיעות אחרונות" דיווח כי משתתפי ההלוויה שרו ובכו את השיר שרענן אהב שמילותיו נכתבו על ידי הרב אברהם הכהן קוק "בן אדם, עלה למעלה עלה. כי כוח עז לך, יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים. אל תכחש בם פן יכחשו לך. דרוש אותם — ויימצאו לך מיד".

"במאבק שלך במחלה ציווית לנו את החיים, ציווית לנו את השמחה. אתה המתנה הכי יקרה שיכולנו לבקש. אתה לעולם לא תישאר לבד, כל המשפחה שלנו תהיה איתך — עכשיו, בעוד 20 שנה ובעוד 80 שנה. מקומך לא ייפקד. אוהבים ומתגעגעים אליך, אח יקר", ספדו בבכי אחיותיו של רענן.

אביו, מוטי, בכה מעל קברו "אני שנתיים בוכה אבל עד לאחרונה לא בכיתי על ידך כדי שתקבל כוח. בימים האחרונים בכיתי בלי סוף, וכשראית אותי עצוב באת וחיבקת אותי".

האב התייחס למשבר בהדסה: "הרופאים שטיפלו ברענן הם מלאכים. עברנו דרך ארוכה וטלטלה עצומה. עד שהתרגלנו לרופאה בהדסה, נאלצנו לעבור לתל השומר. בדיעבד — המעבר היה לטובה. כשרענן נפטר החיבוק הראשון היה ממנהל שיבא פרופ' איציק קרייס".

בימים האחרונים חלה החמרה במצבו, ואתמול הלך לעולמו.