היריד הגדול בעולם לספרי חסידות

לקראת אירועי י"ט כסלו בבנייני האומה בשבוע הבא, יערך במקום גם יריד ספרי חסידות בו צפויים להימכר מאות אלפי ספרים.

ערוץ 7 , י"ב בכסלו תשע"ח

היריד הגדול בעולם לספרי חסידות
היריד הגדול בעולם לספרי חסידות
צילום: יח"צ

השבוע יציינו בעולם היהודי-חסידי את י"ט בכסלו, חג הגאולה. כחלק מאירועי י"ט בכסלו בבנייני האומה, יתקיים במקום יריד הספרים החסידיים הגדול מאז מעולם.

כ-400 טונות של ספרים הגיעו הבוקר (חמישי) ב-40 משאיות גדולות לבנייני האומה בירושלים לקראת יריד הספרים ואירועי י"ט כסליו שיערכו במקום שבוע הבא.

יריד הספרים החסידי יפתח ביום ראשון הקרוב ויימשך השנה חמישה ימים עד יום חמישי י"ט כסלו, 7.12 בחצות. היריד כולל 2,500 מטרים רבועים של ספרי קודש, בעיקר ספרי חסידות, לגברים, נשים, נוער וילדים וכן דיסקים של יוצרים רבים בז'אנר היהודי-חסידי.

ביריד ישתתפו עשרות הוצאות ספרים, ביניהן הוצעת מעיינותיך, ידיעות ספרים, כנרת-זמורה-ביתן ועוד. מעל 800 כותרים יוצעו למכירה, מתוכם עשרות חדשים שטרם הגיעו לחנויות הספרים. וכן שבעים אלבומים מוזיקליים.

השנה מצפים מארגני היריד לשבור את השיא אליו הגיעו בשנה שעברה כשמכרו כ-350,000 ספרים ב-48 שעות בלבד.

"דווקא בזמן בו יוקר המחיה מאמיר, יריד זה שמביא את ספריית עולם החסידות האיכותיים ביותר במחיר הזול ביותר האפשרי, מהווה בשורה של ממש", אומר הרב משה שילת, ממארגני אירועי י"ט כסלו בבנייני האומה. "אנו מאמינים כי ספרי החסידות הם מוצר צריכה בסיסי – לנפש וגם לדעת, ומחירם צריך להיות שווה לכל כיס".

בין הספרים החדשים שיימכרו לראשונה- ספרו של הלל צייטלין ז"ל, שתורגם לראשונה מאידיש לכבוד היריד - "מבוא לחסידות ולדרכה של חב"ד", "שווה לכל נפש- עבודת ה'"- ספרו השלישי בסדרה של הרב משה שילת המבאר את הדרכים להתקדם בעבודת השם, "מאורי האש" ספר קומיקס חדש של המאיירים נתנאל ובת-אל אפשטיין על קורותיו של האדמו"ר הזקן, 'חלקי ה' אמרה נפשי', ספרו של הרב יהושע שפירא שעבר הרחבה ועוד רבים.טוען....