"כך צריך לנהוג"

ראש המועצה האזורית שומרון מגבה את ההורים שפעלו להגנת הילדים שהשתתפו בטיול בר המצווה בשומרון, טיול שהסתיים בניסיון לינץ'.

יוני קמפינסקי , י"ב בכסלו תשע"ח

יוסי דגן
יוסי דגן
יוני קמפינסקי

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, התייחס היום (חמישי) לניסיון הלינץ' בילדים הבוקר בשומרון.

דגן שהגיע לזירת האירוע סיפר על מה שראה, "הגעתי לאירוע מיד כשהודיעו שיש שם ילדים שמתבצרים במערה וסביבם ערבים שמנסים לעשות להם לינץ'. אני ראיתי אותם (את הערבים) על הצוק למעלה עם אבנים, סלעים, אלות ומוטות עד שהגיעו החיילים וחילצו אותם משם".

"לא יכול להיות שבשנת 2017 ילדים שיוצאים לטיול עם הוריהם מותקפים ליד כביש ראשי כמה מאות מטרים מצומת אלון. וכמעט מתבצע בהם לינץ'", אמר ראש המועצה.

הוא מבהיר כי הוא מגבה את המלווה שפתח באש לעבר המיידי האבנים, "אני מגבה לחלוטין את ההורים את הילדים שפעלו בתושיה ועשו את המוטל עליהם והגיבו בירי ומנעו לינץ' ב-20 ילדים ובמלווים שהיו איתם. כך צריך לנהוג. ההתיישבות כולה עומדת מאחוריהם".

דגן הזכיר את עברו של הכפר קוצרא וקרא לכוחות הביטחון לנקוט נגדם בפעולות בעקבות האירוע, "אני קורא לכל הרשויות, לצה"ל ולמערכת הביטחון לנקוט בצורה מיידית ותקיפה נגד כפר המרצחים קוצרא שפעם אחרי פעם יוצאים משם פיגועים קשים, אירועי טרור ואירועים חבלניים. באמצע היום 150 ערבים הולכים עם אלות ומוטות כמעט שני קילומטר מהכפר כדי לנסות לרצוח ילדים שכל חטאם הוא שהם מטיילים".

דגן שהגיע לבית החולים בילינסון, אליו פונו הפצועים מהאירוע, סיפר על מצב הפצועים שנרגמו באבנים על הפורעים הערבים.