אמו של אחד הילדים: איפה היה הצבא?

"שעה וחצי עד שהגיע הצבא. שעה וחצי שהילדים מתחבאים במערה מתפוררת כשמעליהם מאות ערבים", תוקפת האם.

ידידיה בן אור , י"ב בכסלו תשע"ח

קרן פרלמן
קרן פרלמן
צילום: ללא קרדיט

קרן פרלמן, אמו של אחד הילדים שהותקפו הבוקר (חמישי) בניסיון הלינץ' סמוך למגדלים, מספרת היום על האירוע.

"בבוקר מוקדם לקחתי את הבן שלי לטיול בר מצוה האחרון של ילד מהכיתה", היא מספרת, "טיול באזור מגדלים מתואם ומאושר ע"י הצבא. מאוחר יותר קיבלתי הודעה על האירוע וההרגשה של חוסר האונים הייתה נוראית".

"פגשתי את בני והוא סיפר לי על טראומה הקשה שהם עברו, הוא סיפר שריססו גז פלפל לתוך המערה, לקחו להם תיקים, ציוד וממתקים. הוא סיפר על נדרים רבים שילדים לקחו על עצמם, על הרגשה של מוות קרוב, על אמירות שמע ישראל ועל בכי קורע לב", מציינת פרלמן.

פרלמן מוסיפה מותחת ביקורת על התנהלות הצבא: "שעה וחצי עד שהגיע הצבא. שעה וחצי שהילדים מתחבאים במערה מתפוררת כשמעליהם מאות ערבים. שעה וחצי שהמלווים הגיבורים עומדים בפתח וסופגים מכות ואבנים להגן על הילדים והצבא לא פשוט לא טרח להגיע".

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג רבים מתושבי יהודה ושומרון שנשקם הוחרם באירועים דומים אומר, "מדובר באוזלת יד של הצבא אבל עוד יותר במדיניות משטרתית שהובילה לכך שמלווי הטיול היו מאוד מאוד זהירים בשימוש בנשק כבר בתחילת האירוע. רק לפני מספר חודשים ייצגתי בעלי משפחות שהותקפו בלינץ' והמשטרה עצרה אותם, חקרה אותם והחרימה את נשקיהם ורק לאחר מאבק משפטי ארוך הנשק הוחזר.

המסר של המשטרה הוא שגם אם יש נשק אסור להשתמש בו, מדובר בהפקרות של דם יהודי והאירוע הזה הוא ההוכחה הכי גדולה שהמדיניות המשטרתית מובילה להרתעת יתר, מובילה לחשש משימוש בנשק ויכולה להוביל לאסון".