בנט: האויבים שלנו טועים בענק

שר החינוך בצעדה לציון יום ההוקרה לפצועי צה"ל ופעולות איבה: "האויבים שלנו לא מבינים את עומק החיבור שקיים בתוך העם שלנו".

רעות הדר , י"ב בכסלו תשע"ח

כולנו צריכים לתת חזרה למדינה המופלאה הזו
כולנו צריכים לתת חזרה למדינה המופלאה הזו
צילום: יח"צ יום ההוקרה

בפרויקט ארצי מיוחד ובשיתוף פעולה של מספר ארגונים וגופים, צעדו היום (חמישי) 10,000 משתתפים בצעדת "צועדים ומצדיעים" - צעדת הוקרה לפצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה, במסגרת אירועי יום ההוקרה שיתקיים ביום שלישי הבא.

בישראל חיים כיום למעלה מ-70 אלף פצועים ממערכות ישראל ופעולות איבה שמתמודדים יום-יום בגבורה ואומץ לב עם הפציעות הפיזיות והנפשיות. זהו יום שמאפשר להודות להם על ההקרבה, המסירות והתרומה לחוסנה הלאומי של ישראל.

ממשלת ישראל החליטה לקיים את יום ההוקרה כביטוי לחובה הציבורית והמוסרית שלנו כחברה לפצועים ולנפגעים אשר נושאים בגופם ובנפשם את המחיר הציבורי של כולנו.

לפני כשלוש שנים התקבלה החלטת ממשלה לקביעת יום ציון ממלכתי ליום ההוקרה, בתאריך י"ז כסלו מדי שנה. ביום שלישי הבא יתקיים טקס מרכזי בבית הנשיא בהשתתפות שרים ונשיא המדינה. עיקר הפעילות של יום ההוקרה מתבצעת במערכת החינוך וברשויות המקומיות.

היום, כאמור, 10,000 משתתפים לקחו חלק בצעדה המיוחדת. לצורך כך חולק תוואי שביל ישראל לחלקים, כשבכל חלק צעדה קבוצה. הצעדה נולדה מיוזמתו של פצוע מלחמת ששת הימים מיכה שוורץ. לאחר הצעדות ברחבי הארץ התקיימו טקסים מיוחדים בהם לקחו חלק אישי ציבור, שרים וח"כים, חניכי תנועות נוער, אנשי כוחות הביטחון, תיכוניסטים ופצועים.

בטקס בלוד נאם שר החינוך נפתלי בנט שאמר כי "התכנית של האויבים שלנו היא להקיף את ישראל בכדי לנסות כל הזמן למרר את החיים שלנו כאן עד שנישבר. אבל הם לא מבינים מה זה העם שלנו. הם לא מבינים את עומק החיבוק של הנוער הישראלי לעם שלו ולארץ שלו.

''יש להם טעות גדולה. אחד מהערכים הכי עליונים שיש זה הכרת התודה והכרת הטוב. התרומה הגדולה ביותר שקיימת בעם ישראל זה פצועי צהל ונפגעי פעולות האיבה. אין מישהו שתרם יותר מזה שתרם את גופו שלו. כמובן גם המשפחות השכולות. במדינת ישראל יש יום הזיכרון שהוא יום קדוש, אבל שכחו קצת להוקיר את לוחמי צה"ל שסוחבים יום יום על גופם את תוצאות המלחמה ועם זאת מאירים את הדרך באופטימיות. אני מאחל שנדע לתת כמו שקודמנו נתנו ונותנים. כולנו צריכים לתת ולתרום חזרה למדינה המופלאה הזו", הדגיש בנט.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן נאם בטקס שהתקיים בלטרון: "פצועי צה"ל והלוחמים לעתיד בצה"ל, צועדים יחד בשביל ישראל כדי להביא לקידמת הבמה את ההקרבה הגדולה של פצועי צה"ל בחיי היומיום. במהלך הצעדה בני הנוער לומדים ממקור ראשון מה הקרבנו כדי להקים את מדינת ישראל, וכדי לשמור על קיומה בבטחה. צעדה זו היא הפתיח של שבוע ההוקרה לפצועי צה"ל ופעולות האיבה ובהמשך גם נציין אותו בבית הנשיא ובכנסת ישראל. הערך של מתן כבוד לפצועי צה"ל הוא לא פחות מקדוש, ואנו פועלים כדי שהתרומה וההקרבה שלהם יהדהדו גם בזמן שגרה בחברה הישראלית".