"התמיכה בישראל הולכת ומצטמצמת''

מייקל בלומברג וניר ברקת קיבלו את פרס השותפות לדמוקרטיה, מאת הליגה לידידות אמריקה-ישראל.

רעות הדר , י"ב בכסלו תשע"ח

בלומברג וברקת
בלומברג וברקת
צילום: שחר עזרן

הליגה לידידות אמריקה-ישראל (AIFL) העניקה אמש (ד') לראש העיר ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג, ולראש העיר ירושלים, ניר ברקת, את פרס השותפות לדמוקרטיה באירוע גאלה השנתי של הארגון.

הענקת הפרס נועדה להוקיר את פועלם של ראשי הערים במשך שנים רבות בשירות הציבור, ואת מחויבותם העמוקה לשיפור הידידות בין ארצות הברית וישראל.

השנה נבחרו לקבלת הפרס שני ראשי ערים שבאו מעולם העסקים ובחשיבה יזמית מחוץ לקופסה הצליחו להניע את עריהם להישגים מרשימים. בלומברג וברקת הפכו לדמויות לאומיות בארצם המוערכות גם מעבר לים, והם ממובילי קידום מערכות היחסים בין ישראל לארה"ב.

במהלך האירוע, שהתקיים במלון פלאזה במנהטן, נערך דיון על הבמה עם מקבלי הפרס בהנחיית נשיא הליגה לידידות שנבחר לאחרונה, ג'ואל י. קליין.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ציין כי "זוהי זכות גדול לקבל מהליגה לידידות בין אמריקה לישראל את פרס השותפות לדמוקרטיה יחד עם חברי היקר מייקל בלומברג. מערכת היחסים בין ישראל לארה"ב מושתתת על ערכים משותפים והיא חיונית לעתידה של ירושלים. הקשר החם, האישי ורב השנים שנוצר בין בלומברג לביני מתבטא בלימוד הדדי ובעשיה משותפת למען ישראל וארה"ב".

קנת ג'. ביאלקין, יו"ר הליגה לידידות אמריקה-ישראל, אמר כי "התמיכה בישראל בעולם הולכת ומצטמצמת; לצערנו, הדבר נכון גם לגבי הקהילה היהודית בארה"ב. כמו כן, על אף האירועים האחרונים, המראים בבירור כי המלחמה בטרור היא מאבק עולמי, ממשיכה ישראל לאבד את התמיכה הבינלאומית, לרבות מגורמים שתמכו בה בעבר, ואת יכולתה להשפיע בזירה זו. אנו מודים למייקל ר. בלומברג ולראש העיר ניר ברקת על תרומתם יוצאת הדופן לעולם ולעם היהודי".