''פעולה נחושה מול הפורעים''

ההורים שנפגעו בניסיון הלינץ' בשומרון שוחררו מבית החולים ונסעו היישר לתחנת המשטרה במטרה להגיש תלונה נגד התוקפים.

יוני קמפינסקי , י"ב בכסלו תשע"ח

מימין: דגן, נער בר המצווה אליצור ליברמן ואמו
מימין: דגן, נער בר המצווה אליצור ליברמן ואמו
צילום: רועי חדיטוען....

שני ההורים שליוו את ילדי טיול בר המצווה הבוקר סמוך ליישוב מגדלים בשומרון, ונפצעו במהלך ניסיון הלינץ' שעברה הקבוצה, שוחררו הערב (חמישי) מבית החולים בילינסון בפתח תקוה, שם עברו סדרת בדיקות וטיפולים.

ההורים, אשר נפצעו במהלך האירוע ופונו בידי כוחות מד"א לבית החולים, עושים כעת את דרכם לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה כנגד הפורעים הערבים.

את ההורים מלווים עורכי דין ממחלקת נפגעי עבירה בארגון חוננו וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, שאמר "אני נמצא כאן יחד אתכם כי אתם לא לבד. נמצאים כאן אתכם כל תושבי השומרון וכל אדם הגון במדינת ישראל. אתם גיבורים, פעלתם כפי שנדרש מכם והצלתם חיים גם של הילדים וגם של המלווים המבוגרים.

"ההתיישבות כולה וכל אדם הגון במדינה מגבה אתכם בצורה מלאה ומוחלטת", הבהיר דגן. ''אני קורא לכל הרשויות להתייחס בכבוד לאנשים הגיבורים הללו ואני בטוח שכך ינהגו. מדובר באנשים שהגנו על חייהם ועל חיי ילדיהם בטיול הבר מצווה ומנעו בגופם ובתושייה שלהם לינץ'".

ראש מועצת שומרון קרא לגורמי אכיפת החוק ולכוחות הביטחון להקים צוות חקירה מיוחד במטרה לתפוס ולהביא לדין את כל הפורעים מהכפר קוצרא שניסו לבצע לינץ' בילדים.

עו"ד משה פולסקי המלווה את הנפגעים מטעם ''חוננו'', אמר הערב "אנחנו בטוחים כי המשטרה תקבל את התלונות במהרה על מנת שתוכל לפעול באופן מיידי נגד מבצעי הלינץ' והפורעים, וכן תפעל להחזרת הנשק וכלל הציוד שנשדד במהלך הלינץ'".

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) אמר מוקדם יותר הערב כי ההורים שהגנו על חיי הילדים שניצלו מניסיון הלינץ' הם גיבורים שראויים לכל שבח. ''הפורעים מהכפר קוצרא הידוע לשמצה ניסו לרצוח ילדים יהודיים, שכל עוונם היה שטיילו בשומרון. הפורעים אף חטפו את נשקו של אחד ההורים שנפצע ושדדו באיומי נשק ציוד אישי וטלפונים של הילדים.

''צה"ל ומערכת הביטחון חייבים ללכוד כל פורע ולהביאו לדין וכמובן להשיב את הנשק והציוד באופן מיידי״, הדגיש השר אריאל.טוען....