המתנה של טראמפ: הכרה בירושלים

גורם בכיר בממשל האמריקני טוען כי טראמפ מעוניין להעניק את ההכרה לרגל חגיגות ה-70, אך אינו רוצה שהדבר יותנה בהעברת השגרירות.

ניצן קידר , י"ב בכסלו תשע"ח

הבין כבר שהעסק מורכב. טראמפ
הבין כבר שהעסק מורכב. טראמפ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורם בכיר בממשל האמריקני טוען היום (חמישי) כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוקל להכיר בירושלים כבירתה של מדינת ישראל, מבלי שיצטרך להעביר אליה לפחות בשלב זה את השגרירות האמריקנית.

טראמפ מעוניין להעניק את ההכרה בירושלים כמתנה לישראל לרגל חגיגות ה-70 להיווסדה, והוא אף עשוי להעביר את ההכרה הזו באמצעות הצהרה שיביא סגן הנשיא מייק פנס, שיגיע לישראל בחודש הבא.

עם זאת, הדבר אינו מעיד על כך הנשיא לא יחתום שוב על דחייה של חצי שנה בהעברת השגרירות לירושלים, כפי שקורה כבר שנים ארוכות - מאז אישר הקונגרס חוק בנושא שדורש את אישורו של הנשיא, שמעולם לא ניתן.

השבוע התבטא בנושא העברת השגרירות סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס. בטקס חגיגי במוזיאון קווינס, המקום בו נערכה ההצבעה ההיסטורית בכ"ט בנובמבר, שהובילה להקמת מדינת ישראל, אמר פנס כי "התמיכה האמריקנית בביטחונה של ישראל נמצאת בשיא של כל הזמנים.

''לא שכחנו גם את עניין השגרירות. וכפי שאמרנו בעבר, הנושא נמצא על סדר היום והנשיא חושב כיצד ומתי להעביר את השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים", אמר פנס.טוען....