גבאי: להפסיק את משחק ההאשמות

אעמוד על הפסקת ההסתה ברשות הפלסטינית ואפעל למען האינטרס הישראלי בניסיון לייצר תקווה מחודשת לאזור, הבטיח אבי גבאי בפורום סבן

ערוץ 7 , י"ד בכסלו תשע"ח

צודק. גבאי
צודק. גבאי
צילום: מרים אלסטר. פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התארח בפורום סבן שנפתח בוושינגטון ושוחח עם העיתונאי פיטר ביינר.

"הסכם שלום ארוך טווח, הוא הערובה שלנו לביטחון ישראל. זה העתיד של הילדים והנכדים שלנו אבל לצערנו, בשנים האחרונות היינו עדים למשחק האשמות במקום תהליך מדיני. הגיע הזמן להפסיק זאת. כראש ממשלה, אעמוד על הפסקת ההסתה ברשות הפלסטינית ואפעל למען האינטרס הישראלי בניסיון לייצר תקווה מחודשת לאזור.

כשהילדים שלנו יקראו את ספרי ההיסטריה, הם יראו שהעשור האחרון יקבל בהם אזכור קצר בלבד מכיוון שלא קרה בו שום דבר", אמר יו"ר המחנה הציוני.

"אנחנו צריכים להתחיל מבניית אמון, בשני הצדדים, תוך שיתוף מדינות ערב נוספות מהאזור. צעדים כאלה כוללים הפסקת ההסתה בצד הפלסטיני והפסקת הבנייה מחוץ לגושים בצד הישראלי. במקביל, אנחנו יכולים להפחית את מספר הפלסטינים שנמצאים כיום בשליטה אזרחית ישראלית כל עוד אין מניעה בטחונית לכך.

מעבר לביטחון, הסכם שלום שווה לכלכלה הישראלית 18 מיליארד דולר בשנה. עבור הכלכלה הישראלית מדובר בסכום עצום, זה אומר שניתן יהיה, לדוגמא, להוריד את המע"מ בישראל לחלוטין. זה אומר שניתן להוריד את יוקר המחייה ב15% - אם יהיה כאן הסכם מדיני ארוך טווח".