הלוואי ויכולתי לסגור את המדינה בשבת

השר לשעבר יעקב ליצמן מתייחס בראיון מיוחד להתפטרותו בעקבות חילולי השבת ומכנה את עיתון הארץ "רשע".

ערוץ 7 , י"ד בכסלו תשע"ח

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר המתפטר יעקב ליצמן מספר בהרחבה מדוע החליט להתפטר מהממשלה.

בראיון לעיתון "ישראל היום" אמר ליצמן כי הסיבה העיקרית היא הפרה בוטה של הסטטוס קוו במדינת ישראל וחילולי השבת.

בפתח דבריו תקף את עיתון הארץ בעקבות הקריקטורה שבה צויר האדמו"ר מגור יושב בראש שולחן הממשלה, "ראיתי את הקריקטורה הרשעה בעיתון 'הארץ'. זה עיתון רשע, שלא מפסיק לתקוף את החרדים ולפרסם פייק ניוז. אתם לא יודעים שאנחנו מונחים על ידי מועצת גדולי התורה? זה חדש לכם?! ברור שהם מנהלים לנו את המפלגה. יש הסכם קואליציוני שחתמנו עליו, שאומר שצריך ללכת לפי הסטטוס קוו. לא כיבדו אותו, אז התפטרתי".

ליצמן נשאל מדוע החליט לפרוש דווקא על הרכבת הרי יש לא מעט חילולי שבת בישראל, "אנחנו לא רוצים לשנות את הסטטוס קוו, אלא לשמור עליו. יש דברים שהם בסטטוס קוו מאז קום המדינה, ולא ביקשנו לשנות אותם. אני לא יכול לסגור את המדינה - הלוואי שיכולתי לסגור אותה בשבת, אבל אני לא יכול. יש דברים שמוסכם עליהם, ועם זה הלכנו".

ומה באשר לרפורמות שהתחיל במשרד הבריאות כמו סימון מזון, סיעוד, התרופות לילדים חולי SMA? "יש מנכ"ל למשרד, ויש צוות מקצועי. אני בטוח שכל הרפורמות שהתחלנו, ימשיכו. סימון המזון ייכנס לתוקף, הסיעוד יקודם, וגם את התרופות של הילדים אני מקווה שוועדת סל התרופות תכניס. דאגנו כבר שילדים במצב קשה יקבלו את התרופה במסגרת של חמלה".