ניסיון הלינץ' בשומרון
תעודות הוקרה להורים המלווים

ראש מועצת שומרון יעניק תעודות הוקרה להורים המלווים שהגנו על הילדים בטיול הבר מצווה שכמעט הסתיים בלינץ'.

אורלי הררי , י"ד בכסלו תשע"ח

דגן מלווה את ההורים לתחנת המשטרה
דגן מלווה את ההורים לתחנת המשטרה
צילום: רועי חדי

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, הודיע כי יעניק תעודות הוקרה להורים המלווים שהגנו בגופם על כ-20 ילדים שיצאו לטיול לכבוד בר המצווה של אחד הילדים.

הטיול כמעט הסתיים בלינץ' על ידי מחבלים ערבים מהכפר קוצרא, "מדובר בגיבורים שצריך להוקיר, שהגנו בגופם על ילדים ועשו כל מה שנדרש כדי להחזיר אותם הביתה בשלום", אמר דגן.

דגן שליווה את ההורים לתחנת המשטרה ושהה איתם בבית החולים דורש להקים צוות חקירה מיוחד לתפיסת המחבלים מקוצרא שניסו לבצע לינץ' בילדים, "אני מצפה ממערכת הביטחון לפעול ביד קשה מול הפורעים הערבים שניסו לרצוח ילדים שכל בקשתם הייתה לטייל בארצם. אני מצפה שינהגו בהם כפי שנוהגים ברוצחים".

בתוך כךף התמיכה בהורים המלווים נמשכת. שר הביטחון אביגדור ליברמן כתב בדף הפייסבוק שלו, "תודתי והוקרתי למלווה שהציל את המטיילים. שימוש בנשק להגנה עצמית הוא ערך מוסרי שהחוק במדינה דמוקרטית מגן עליו".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כתב בדף הפייסבוק שלו, "שולח איחולי החלמה מהירה לשני המאבטחים שהגנו על הילדים בטיול ומחזק את ידיהם בפעולתם המהירה".

שר החקלאות ח"כ אורי אריאל הודיע, "ההורים שהגנו על חיי הילדים שניצלו מהלינץ' הם גיבורים שראויים לכל שבח. הפורעים מהכפר קוסרא הידוע לשמצה ניסו לרצוח ילדים יהודיים, שכל עוונם היה שטיילו בשומרון. צה"ל ומערכת הביטחון חייבים ללכוד כל פורע ולהביאו לדין וכמובן להשיב את הנשק ואת הציוד באופן מיידי".