ממשלת הונגריה גרועה מהכיבוש הסובייטי

מחריפה המלחמה המילולית בין המיליארדר היהודי-אמריקאי לבין ראש ממשלת הונגריה. אורבן: "אשתמש בכל האמצעים כדי להילחם בסורוס".

ניסן צור , י"ד בכסלו תשע"ח

בניין הממשלה בהונגריה
בניין הממשלה בהונגריה
צילום: אייסטוק

המלחמה המילולית בין המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס לראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן תופסת תאוצה.

לאחר שראש ממשלת הונגריה תקף בחודשים האחרונים את פעילותו של סורוס, בטענה כי המיליארדר היהודי-אמריקאי ממוצא הונגרי פועל לעידוד ההגירה המוסלמית לאירופה בכלל ולהונגריה בפרט, תקף בסוף השבוע סורוס את ממשלת הונגריה וכינה אותה "גרועה מהכיבוש הסובייטי" כדבריו.

בסרטון וידאו שפירסם באתר OSF תקף סורוס את ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן ואת הממשלה ההונגרית. "הקשר בינינו הורע לאחר שהוא הלך בדרך רעה. הוא השתנה לחלוטין. בזמנו, הוא היה אחד המנהיגים שסייעו לייצר דמוקרטיה, אבל הוא השתנה והוא הפך את הדמוקרטיה למשטר אני דמוקרטי. הוא יצר "משטר מאפיה" בו מנהיגים ניצלו את מעמדם על מנת להישאר בעמדות כוח ולהתעשר. המערכת השלטונית הנוכחית מדכאת אנשים יותר מאשר תחת הכיבוש הרוסי.

אז היה קל יותר עבור האנשים לקבל מידע חופשי" אמר סורוס. בשנות השמונים של המאה הקודמת נידב המיליארדר היהודי מכונות צילום לארגוני זכויות אדם על מנת לשפר את נגישות האזרחים למידע תחת הכיבוש הרוסי.

סרטון הודיאו שהפיץ סורוס מדיע ימים ספורים לאחר שהוא כינה במילה "שקרים" את הטענות של ראש ממשלת הוגנריה, ויקטור אורבן, כי סורוס פועל להחדרת מהגרים מוסלמים להונגריה ולהפלתו של אורבן מתפקיד ראש הממשלה, בבחירות שיתקיימו בהונגריה בשנה הבאה.

בתגובה לסרטון של סורוס, תקף אורבן ביום שישי את המיליארדר היהודי-אמריקאי, ואמר כי ישתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו, לרבות השרותים החשאיים של הונגריה, על מנת להילחם בסורוס ובמאמצים של המיליארדר לערער את שלטונו, לטענת אורבן.

"אנו רוצים עתיד אחר, ולכן זו חובתי לנצל את כל האמצעים האפשריים של המדינה, לרבות המודיעין, השרותים חשאיים, ודיונים משפטיים וציבוריים. לכן הזמנו דו"ח מודיעיני על ההרכב, המנגנון הזה של סורוס, דרכי פעולתו, והשפעתו על הונגריה ואירופה" אמר אורבן.