שקד: נבחרנו כדי לחולל רפורמות יסוד

השרה שקד בפורום סבן: הימין לא נבחר כדי להעביר את חוק ההמלצות, אלא רפורמות יסוד כחוק יסוד החקיקה. על השמאל לרדת לקרקע המציאות.

עדו בן פורת , ט"ו בכסלו תשע"ח

השרה שקד בפורום סבן
השרה שקד בפורום סבן
צילום: שחר עזרן

שרת המשפטים איילת שקד היתה אורחת כבוד בפורום סבן בוושינגטון. במהלך דבריה התייחסה שקד לחוק ההמלצות והחוק הצרפתי.

"את החוק הצרפתי בנט ואני עצרנו, לאחר שהייתה הסכמה עם יתר סיעות הקואליציה להעביר אותו עם קציבת קדנציות. אנחנו אמרנו: עד כאן", הדגישה. "בנוגע לחוק ההמלצות, אם שמים בצד את העניין הפרסונאלי, במהות הוא הגיוני. הגנה על זכויות חשודים על חשבון זכות הציבור לדעת. יחד עם זאת, העם לא בחר ממשלת ימין כדי להעביר את חוק ההמלצות, אלא כדי להעביר רפורמות יסוד אידיאולוגיות, כמו חוק יסוד החקיקה, והאנרגיה של הקואליציה מושקעת בכיוון הלא נכון.

על העברת השגרירות האמריקאית לירושלים אמרה השרה איילת שקד: "הנשיא טראמפ התחייב לציבור בוחריו. אני מקווה ומאמינה שהוא יעשה את זה". בנוגע ליחסי ישראל-ארה"ב, אמרה שקד: "יש קשר בין ישראל לארה"ב שהוא לא ניתן לניתוק, ולא משנה מי יושב בבית הלבן ומי יושב בבלפור".

לקול מחאות מקרב אנשי שמאל בקהל, אמרה שקד על היחסים עם הפלסטיניים: "אני קוראת לכם לרדת לקרקע המציאות. הפער בין הישראלים לפלסטינים גדול מדי. לא יהיה הסכם בשעה שהרשות הפלסטינית עוסקת בהסתה, מעבירה כספים לטרוריסטים ופונה לערכאות בינלאומיות".