בית שמש: שטחי מסחר ותעשיה - לשיווק

במסגרת התפתחותה המואצת של בית שמש, יצאו בסוף השבוע האחרון למכרז 100 דונמים של שטחי מסחר ותעשיה באזור התעשיה הר טוב

מיכל לוי , ט"ז בכסלו תשע"ח

בנייה בבית שמש. ארכיון
בנייה בבית שמש. ארכיון
צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

במסגרת התפתחותה המואצת של בית שמש, יצאו בסוף השבוע האחרון למכרז 100 דונמים של שטחי מסחר ותעשיה באזור התעשיה הר טוב, בתחום השיפוט של עיריית בית שמש.

למעלה מ־100 דונמים אחרים כבר שווקו בשנה האחרונה, ובמקביל נמשכת הכנתם של כ־400 דונמים נוספים לשיווק במהלך השנה הקרובה, באזורי התעשיה של בית שמש.

חבר המועצה אברהם נחמן פרנקל, הממונה על החברה הכלכלית העירונית, אמר כי שטחי התעשיה והמסחר בבית שמש עתידים להיות סיפור ענק של הצלחה.

"בית שמש יושבת באזור אסטרטגי. אנחנו נמצאים במרחק של 20 דקות נסיעה מירושלים, חצי שעה מגוש דן, 25 דקות משדה התעופה, לא רחוק מנמל אשדוד, יש לנו מאות דונמים לשווק, וזה לא כולל את האזור תעשיה הישן ומוזנח שיהפוך לפנינה מסחרית יוצאת דופן ברגע שכל חיי המסחר באזור יתחילו להתעורר.

"העובדה שכביש הגישה המרכזי לעיר כביש 38 נפתח לתנועה בשנה האחרונה עם מסלולים רחבים, מחלפים וגשרים, כדי לאפשר תנועה רציפה וזורמת לעיר שנמצאת בתנופת התפתחות מסיבית, ומתחבר לכביש 1 המחודש בין ירושלים לתל אביב שאף הוא עבר שדרוג משמעותי, מוסיפה הרבה מאוד לנושא זה, וכתוצאה מכך הפכה בית שמש לעיר נגישה בקלות ובמהירות. זה מדבר אל אנשי העסקים ואל עולם התעשיה, ובעזרת ה', כבר בתקופה הקרובה מאוד נתחיל לראות תוצאות בשטח בדמות גידול משמעותי בהכנסות העיריה, עם תחילת הפעילות המסחרית באזורים ששיווקם הסתיים לפני כשנה וחצי", אמר.

כבר בשנה שעברה סגרה החברה הכלכלית חוזי עבודה עם חברת ניהול פרויקטים לתכנון ופיתוח של כל המגרשים המיועדים, וכן עם חברה להכנת תצ"ר (תכנית לצורכי רישום) חדש לשיווק המגרשים. לצד אלו בוצע רה ארגון של החברה הכלכלית שכמעט לא היתה פעילה והפכה לפתע לחברה תוססת ומתפתחת שמקדמת פרויקט ענק לשיווק שטחי תעשיה ומסחר. מדובר בפרויקטים שעלותם למעלה ממאה מיליון שקלים, אולם ההכנסה שהם יניבו תהיה בהיקף של מיליוני שקלים בכל שנה.