יועמ"ש הכנסת: כולם רשאים להצביע

ח"כ דוד ביטן לא יוכל להצביע על חוק ההמלצות בועדת הפנים עקב חקירתו, אולם הוא, כמו ראש הממשלה והשר כץ יוכל להצביע על החוק במליאה.

שלמה פיוטרקובסקי , ט"ו בכסלו תשע"ח

רשאים להצביע. עו"ד אייל ינון
רשאים להצביע. עו"ד אייל ינון
צילום: יצחק הררי, פלאש 90

היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד אייל ינון, מבהיר הבוקר (ראשון) במכתב תשובה לפניות של ח"כים מהאופוזיציה, כי כל חברי הכנסת של הקואליציה, גם אלו המצויים תחת חקירות פליליות, רשאים להצביע במליאת הכנסת על חוק ההמלצות.

במכתבו מציין ינון כי חברי כנסת הנתונים תחת חקירה פלילית, ובהם ח"כ דוד ביטן, לא יוכלו להצביע בהצבעות הנוגעות לחוק שתתקיימנה בועדת הפנים ובועדת הכנסת.

אולם לדבריו, כל חברי הכנסת, כולל אלו הנתונים תחת חקירה פלילית, יוכלו להצביע בעד חוק ההמלצות במליאה, תוך שעליהם למסור בעניין גילוי נאות.

ועדת הפנים של הכנסת, בראשותו של ח"כ דודי אמסלם (ליכוד), מכונסת מאז הבוקר (ראשון) לדיון בהסתייגויות לחוק ההמלצות שהגישו חברי האופוזיציה.

הדיון מתקיים שלא בנוכחותו של יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, שהפך לחבר בוועדה, זאת מאחר שביטן נחקר בשעה זאת ביחידה להב 433 של המשטרה.

גורמים בקואליציה הביעו הבוקר חשש שללא נוכחותו של ביטן יתקשה אמסלם להשיג את הרוב הדרוש לאישורו של החוק בוועדה ובהמשך במליאה.

במקביל הגישה הבוקר ח"כ מירב בן ארי (כולנו) הסתייגות שעלולה לטרוף את הקלפים ולתקוע גם היא את אישורו הסופי של החוק.

על פי ההסתייגות החוק יאושר במתכונתו, אולם כניסתו לתוקף תידחה בשלושה חודשים, דבר שעשוי להפוך אותו לבלתי רלוונטי בכל הנוגע לחקירת פרשה 1000 (פרשת המתנות).