הקמת העיר החדשה - "רגע מכונן ומרגש''

בני קצובר מברך על היוזמה להקים עיר חדשה במערב השומרון. "המהלך הזה יאפשר לבנות את האיזור בתנופה אדירה עם פיתוח שלא ראינו".

ערוץ 7 , ט"ו בכסלו תשע"ח

בני קצובר
בני קצובר
הלל מאיר

איש ההתיישבות בני קצובר, ממקימי גוש אמונים, מברך על היוזמה להקים עיר חדשה בשומרון באמצעות איחוד היישובים אלקנה, עץ אפרים, שערי תקווה ואורנית.

המהלך מונח כעת לפתחו של שר הפנים אריה דרעי, שצפוי להחליט האם לאשר או לדחות את המלצת הוועדה של משרד הפנים לאחד את אותם היישובים לרשות אחת גדולה.

"החלום שלנו כשבאנו לבנות את השומרון היה להקים ערים גדולות", אמר קצובר, ''שהשומרון יהפוך למרכז הארץ באופן אמיתי כפי שהוא היום גיאוגרפית. אט אט אנחנו רואים היום את הדבר הזה קורה. זה רגע מכונן ומרגש''.

קצובר התייחס גם לטענות המתנגדים למהלך. ''לצערי יש עניין של התבדלות. יש ביו"ש ישובים קטנים שרוצים להישאר קטנים וכך קורה. לעומת זאת הישובים שרצו לגדול גדלו והם אלו שבסופו של יום יחזקו את ההתיישבות''.

לדבריו הקמת העיר החדשה במערב השומרון ''תאפשר פיתוח של אדמות שלא נוצלו עד היום בגלל וויכוחים פנימיים שהיו קיימים אפילו בתקופה שאני הייתי ראש מועצה. המהלך הזה יאפשר לבנות את האיזור בתנופה אדירה עם פיתוח שלא ראינו".