"אני רואה אתכם ויודע שיש לנו עם חזק"

שר החינוך נפתלי בנט השתתף הבוקר בארוע סיום חודש הארגון בסניף במרכז 'עלה' ירושלים. "כשאני רואה אתכם אני יודע שיש לנו עם חזק".

יוני קמפינסקי , ט"ז בכסלו תשע"ח

בנט בעלה ירושלים
בנט בעלה ירושלים
צילום: מיכאל דימנשטייןטוען....

מופע דגלנות מרגש ובלתי רגיל התקיים הבוקר (שני) במרכז 'עלה' ירושלים, כאשר דיירי המקום, אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מורכבת וקשה, חגגו את סיום חודש ארגון והפיקו אירוע שלם כמו כל החניכים בסניפי תנועת בני עקיבא בישראל, שכולו קבלת השונה בחברה.

אורח הכבוד היה שר החינוך נפתלי בנט, בוגר בני עקיבא בעצמו, אשר התרגש יחד עם הילדים במהלך הריקוד.

אחר כך נעמד השר לשירת המנון התנועה יחד עם החניכים, הנהלת 'עלה' בראשות המנהל הכללי של 'עלה' הרב יהודה מרמורשטיין, מנכ"לית 'עלה' ירושלים שלומית גרייבסקי, סגנית ראש העיר ירושלים חגית משה, סגן מזכ"ל בני עקיבא נתנאל אלק, מנכ"ל הכפר השיקומי 'עלה נגב - נחלת ערן' אבי וורצמן וסמנכ"ל ברשת עלה משה סוויל.

בסיום המופע אמר השר בנט לחניכים ולבני משפחותיהם: "שרתי פעמים רבות את המנון בני עקיבא. זו הפעם המרגשת ביותר. קצב ההתקדמות כאן של הילדים שונה. לאכול בכפית זה הישג עצום. כאן נמצאת הנשמה של מדינת ישראל. אתם בונים את החוסן שלנו ובמקביל לחשיבות שאני נותן ל-5 יחידות מתמטיקה – כאן נמצא המבחן האמיתי שלנו כחברה".

במסגרת החודש, ביצעו החניכים פרויקטים שונים ואף הקימו תערוכה על הובלה ונתינה, כאשר באמצעות לחצנים מיוחדים ניתן להסביר לציבור מה עומד מאחורי המוצגים. מופע הדגלנות והתצוגה הם פיתוח מיוחד של צוות וחניכי סניף בנ"ע 'עלה' ירושלים.

סניף בני עקיבא המיוחד פועל ב'עלה', כחלק משבטי יובל של התנועה והמוגבלות הקשה של החניכים לא מגבילה אותם והם מוצאים דרכים יצירתיות לחגוג כמו כולם. לאחר מכן ביקר השר בכיתת חינוך מיוחד במקום, וראה כיצד לומדים הילדים על מעגל השנה וכיצד חניך 'מטייל' ברחבי ארץ ישראל, נחשף לחידושים הטכנולוגים והאביזרים המיוחדים המקצועיים המשמשים במרכז.

המנהל הכללי של עמותת 'עלה' הרב מרמורשטיין סיפר בהתרגשות: "אני ב'עלה' 30 שנה ואני יודע לומר שאלה לא דברים שרואים כל יום. אם הייתי יכול הייתי מחבק את כולכם. אנחנו שואבים מכם את תעצומות הנפש לעשות למען הילדים המיוחדים וממשיכים לעבוד כדי לאפשר להם חיים בכבוד, כמו כל אדם בריא. השר בנט, אנחנו יודעים שהלב שלך פתוח לעשייה חברתית ואנחנו מוקירים אותך על כך".

מנכ"לית עלה ירושלים הוסיפה: "כאן ב'עלה' אנחנו לא מסתכלים על חסרונות או קשיים, אלא על ההצלחות ועל ההתקדמות של החניכים. העשייה והנתינה למען השונה בחברה מנחה אותנו בכל הפעילות ויוצרת עתיד טוב למדינת ישראל".טוען....