"מהפאניקה יצאה האמת"

יו"ר יש עתיד שב ותקף את חוק ההמלצות "נתניהו הוציא הודעה שהוא החליט להוציא את עצמו מהחוק, בלי לשים לב שזו הודאה באשמה".

חזקי ברוך , ט"ז בכסלו תשע"ח

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, התייחס בפתח ישיבת הסיעה היום (שני) בכנסת על ההחלטה של נתניהו כי חוק ההמלצות לא יחול עליו.

"נתניהו הוציא הודעה שהוא החליט להוציא את עצמו מהחוק, בלי לשים לב שזו הודאה באשמה. הרי עד לאותו רגע הוא טען שהחוק בכלל לא קשור אליו. שהוא לא כלול בו. מהפאניקה יצאה האמת", אמר לפיד.

לדבריו "נתניהו הקודם, נתניהו של שלוש הקדנציות הקודמות, בחיים לא היה מקדם חוק כזה. קרה לו משהו. זה מה שקורה לשליט שנמצא יותר מדי שנים בתפקיד. כל המושגים על מותר ואסור מתעוותים. הוא בן 68, והוא חושב שהכל מותר לו. שהחוקים לא חלים עליו - הם כן חלים עליו, ישראל היא לא מונרכיה. אין פה בית מלוכה".

יו"ר יש עתיד בפתח ישיבת הסיעה

"אנחנו לא ביקשנו את המלחמה הזו. אנחנו מעדיפים להתעסק במה שחשוב. בביטחון, בבריאות, בפערים חברתיים, בכלכלה. כל הדברים שנתניהו הפסיק מזמן להתעסק בהם. אבל יש רגעים שאסור לשתוק. החוק הזה הוא השחיתות בהתגלמותה. ניסיון לפגוע בחקירה דרך הכנסת".

זה מה שאזרחי ישראל וכנסת ישראל אמרו לנתניהו בימים האחרונים, והם ניצחו. זה הדבר שהכי מפחיד את נתניהו. אתה נותן לאנשים לנצח, הם עוד יתרגלו לזה. הוכחנו בימים האחרונים שזו לא גזירת גורל. שאפשר להחזיר את המדינה למקום שפוי ונקי וראוי. הטובים יכולים לנצח. ואני רוצה לשלוח מפה מסר לנתניהו ושליחיו: רק התחלנו", סיכם ח"כ לפיד.