דיווח: המשטרה תפתח בבדיקה נגד דנון

בעקבות פרסום התחקירו אודות הפעלת מנגנון שחילק משרות ומשכורות למקורבים הורה פרקליט המדינה על פתיחת הבדיקה.

ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ח

דני דנון
דני דנון
צילום: אלירן אהרון

פרקליט המדינה, על דעת היועץ המשפטי לממשלה, הורה למשטרה לפתוח בבדיקה נגד שגריר ישראל באו"ם דני דנון - כך פורסם בחדשות 2.

זאת בעקבות תחקיר שהתפרסם בשבוע שעבר ולפיו דאג דנון לחלק משכורות ותפקידים לפעילי ליכוד שהיו מקורבים אליו באמצעות עמותה בשם "עושים ציונות", בראשה העמיד דנון אדם המקורב אליו.

בתחקיר עלה, כי העמותה שקיבלה תרומות במיליוני שקלים מהקרן הקיימת לישראל, וזאת בטענה שעיסוקה הוא בעשייה ציונית, דאגה להעסיק פעילי ליכוד על פי הנחיות מדוקדקות שהתקבלו מדנון.

דנון עצמו הגיב לטענות ואמר, "עיתוי פרסום הכתבה אינו מקרי. אני פעיל בשירות הציבורי כבר למעלה מ-20 שנים בשלל תפקידים. מעולם לא נפל דופי בהתנהגות שלי".

"לפני כהונתי באו"ם כיהנתי בתשע שנים בתפקיד יו"ר תנועת הליכוד העולמית. מי שמכיר את המוסדות הלאומיים, יש שם חלוקה של מחלקות על בסיס מפלגתי. לתנועת הליכוד יש מחלקה אחת מתוך 11 שבראשה עומד איש ליכוד. אני מאמין שבמוסדות הלאומיים יש מקום לחברים מכל המפלגות. אני מחויב להמשיך לפעול ולקדם את ערכי ישראל, בדיוק כפי שאנחנו עושים היום", הוסיף דנון.

במשרד המשפטים אישרו הערב כי אכן ניתנה הוראה על קיום בדיקה בעקבות התחקיר על דנון.

בסביבתו של השגריר דני דנון אמרו בתגובה: "כל פעולותיו של השגריר דנון בתפקידיו הציבוריים היו תמיד בהתאם לכל הכללים והנהלים ומן הסתם הבדיקה תאשר זאת גם כן. במקביל, אנחנו מקווים שבדיקה דומה תיערך גם במחלקות אחרות של ההסתדרות הציונית וקק״ל שבראשן עומדים נציגים פוליטיים ממפלגות אחרות כמו מרצ, המחנה הציוני ומפלגות נוספות", לשון התגובה.