הטיול שנקטע בלינץ' יושלם ביום שישי

נער בר המצווה שהטיול לכבודו נקטע בניסיון לינץ', קורא לציבור להגיע להשלמת הטיול שתתקיים ביום ו'. "ממשיך לטייל בארץ שאני כה אוהב"

עדו בן פורת , י"ז בכסלו תשע"ח

אביצור והחברים
אביצור והחברים
צילום: אישי חזני

משפחתו של חתן בר המצווה שהטיול אליו יצא עם חבריו כטיול בר מצווה הסתיים בניסיון לינץ' בו ובחבריו, מזמינה יחד עם מועצת שומרון את הציבור הרחב לטיול בו יושלם הטיול שנקטע.

המשפחה והמועצה מספרים כי "ביום שישי יחזרו הילדים והמשפחה לאותו מקום ויתקנו את חווית הבר מצווה של אביצור", ומציינים כי "הטיול מתואם עם כוחות הביטחון".

נזכיר כי אירוע טיול בר המצווה של אביצור הסתיים באופן קשה ביום חמישי האחרון כאשר במהלך טיול שקיים עם חבריו עם אחיו ואביו סמוך למגדלים, תקפו אותם פורעים פלסטינאים באבנים, לקחו אותם כבני ערובה בתוך מערה ואיימו שישחטו אותם.

כעת קורא אביצור להגיע לחגיגת הבר מצווה שלו שתתקיים שוב. הפעם ברוב עם ובהובלת שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

"אני רוצה להגיד תודה לעם ישראל שתמך שבא לחזק ששלח פרחים והודעות. אני לא נשברתי ואני מקווה שגם אתם. אני אחגוג את בר המצווה שלי שוב ביום שישי הקרוב. אנחנו נלך באותו מסלול בו הלכנו. אני קורא לעם ישראל להצטרף אלי. אני ממשיך לטייל בארץ שאני כל כך אוהב", כך בקריאה נרגשת פנה אביצור בהודעה שהפכה לוויראלית והופצה ברשת.

את אירוע השלמת בר המצווה מארגנת מועצה אזורית שומרון יחד עם וועד מתיישבי שומרון, המשפחה וחברים. "חשוב לנו שיהיה ברור. אנחנו לא פוחדים לטייל בארצנו" אומר יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון. "אנחנו רוצים לתקן את החוויה הקשה שהייתה לילדים האלו. מגיע גם לו לחגוג בר מצווה כמו שצריך ואנחנו מזמינים את הציבור הישראלי להצטרף לבר מצווה הזו שהאמירה שיוצאת ממנה היא: 'באנו לחיות כאן בשלום בלי לפחד'. אנחנו נטייל בכל מקום ולא נחשוש לילדינו".

אירוע הבר מצווה המחודש יכלול טיול למיטיבי לכת שייצא בשעה 8:00 בבוקר. טיול למשפחות שיצא מדרום לצומת מגדלים (כביש 505) ב 9:45. בשעה 10:30 תתקיים החגיגה עצמה במערה במעמד ראש מועצת שומרון שרים חברי כנסת שיבואו לברך ולחזק.

אביצור ואמו
צילום: המשפחה