שלום עושים עם אויבים מובסים

פרויקט הניצחון הגיע לאוניברסיטת אריאל. "ארגוני זכויות הפועלים במימון ממשלות זרות ומשתמשים במינוח 'דמוקרטי' פוגעים בישראל''.

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ח

סדרת רבי השיח שהחלה בשנה שעברה במטרה לקדם בשיח הישראלי את הצורך בהכרעה וניצחון, התקיימה לראשונה אמש (שני) באוניברסיטת אריאל בשומרון בהשתתפות עיתונאי ''הארץ'' חיים לוינסון, יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג ועיתונאית מעריב וג'רוזלם פוסט קרוליין גליק.

סדרת הדיונים בקמפוסים הם חלק מפרוייקט בינלאומי אותו מוביל הארגון Middle East Forum - MEF, מרכז חשיבה שמרני אמריקאי פרו-ישראלי, שהוקם על ידי ד"ר דניאל פייפס.

כחלק מהפרוייקט הוקמה שדולה לנצחון ישראלי בקונגרס בוושינגטון ומקבילה בכנסת בראשות ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) וח"כ עודד פורר(ישראל ביתנו).

מטרת הפרוייקט היא לקדם את הרעיון כי שלום עושים עם אויבים מובסים ולא עם אויבים שאינם מכירים בקיומה של מדינת ישראל, ממשיכים לחנך לשנאה ומקדמים טרור וחורבן.

העיתונאי חיים לוינסון פתח את הדיון ואמר "ההתעקשות על הכרה במדינה יהודית מיותרת ופוגעת בסיכוי להגיע לשלום. העוול הנגרם לפלסטינים מחייב אותנו לחתור לפתרון".

קרוליין גליק אמרה כי "השימוש שעושים ארגוני זכויות הפועלים במימון ממשלות זרות במינוח 'דמוקרטי' הוא נלוז. הם פוגעים במדינה הדמוקרטית היחידה במזה"ת".

בסיום האירוע אמר יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג כי "אנו מברכים את המאמצים לקדם את הנושא בכנסת ובקונגרס, אך חיזוק האמונה של החברה הישראלית בציונות ובחתירה לניצחון הם תנאי יסוד להצלחה.

"מכאן הסיבה שתנועת 'אם תרצו' בחרה לקחת חלק מרכזי בפרויקט. אין ספק כי רק עורף חזק מבחינה רעיונית וערכית יהיה מסוגל להתמודד עם האתגרים הרבים אשר לפתחנו''.

פלג הדגיש כי "עם ישראל חייב להפנים שהמצב בו הוא מתקיים במולדתו כריבון אינו מצב ארעי. כשיפנים זאת, יפנימו גם אויבנו".