בישראל מגיבים לארדואן:
"ירושלים היא בירתנו כבר 3000 שנה"

גורמים מדיניים הגיבו לאיומים של נשיא טורקיה, "ירושלים היא בירת העם היהודי מזה 3000 שנה, בין אם ארדואן מכיר בזה או לא".

ניצן קידר , י"ז בכסלו תשע"ח

ירושלים
ירושלים
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

גורמים מדיניים בישראל הגיבו היום (שלישי) לדברי נשיא טורקיה ארדואן לפיהם הכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל תוביל לניתוק היחסים הדיפלומטים בין טורקיה לישראל.

"ירושלים היא בירת העם היהודי מזה 3000 שנה ובירת ישראל מזה 70 שנה", אמרו הגורמים, ''בין אם ארדואן מכיר בזה או לא".

כאמור, נשיא טורקיה רג'יפ טייפ ארדואן איים הבוקר כי אם הנשיא טראמפ יכיר בירושלים כבירת ישראל או יעביר אליה את השגרירות האמריקנית, הדבר עשוי להוביל לניתוק היחסים הדיפלומטים בין טורקיה לישראל.

גם שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, הגיב לאיומי ארדואן ואמר "לצערנו בשנים האחרונות ארדואן אינו מפספס הזדמנות לתקוף את ישראל. ישראל צריכה לקדם את יעדיה ובכללם את הכרת ירושלים המאוחדת כבירה של מדינת ישראל.

"תמיד יש מי שיבקר, אך בסופו של דבר מוטב ירושלים מאוחדת מאהבת ארדואן", הדגיש השר בנט.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ״ץ (הליכוד) אמר בתגובה לאיומי ארדואן, ''איננו מקבלים הוראות ואיומים מנשיא טורקיה. ישראל היא מדינה ריבונית וירושלים היא בירתה.

''אין מהלך צודק ונכון יותר היסטורית מאשר להכיר כעת בירושלים בירת העם היהודי מזה 3000 שנה כבירתה של מדינת ישראל. ימי הסולטאן והאימפריה העות'מאנית חלפו", הבהיר כ''ץ.

שר המדע אופיר אקוניס (הליכוד) אמר כי "הקשר עם ארדואן וטורקיה חשוב אך לא נקבל דיפלומטיה של איומים. הקשר של העם היהודי לירושלים, חזק יותר מהקשר עם אנקרה. אנחנו צריכים לחזק את הממשל האמריקני שמתכון להודיע על הדבר הבסיסי והצודק ביותר: הכרה בירושלים כבירת העם היהודי".