ירושלים
סגן ראש העיר מזהיר - ''אנחנו נקרוס''

מאיר תורג'מן כינס מסיבת עיתונאים: לא ייתכן שהעיר ירושלים שאך זה מכבר החלה להתאושש משנות הטרור 'תזכה' לכתף קרה מהממשלה.

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ח

מאיר תורג'מן
מאיר תורג'מן
צילום: יח"צ

סגן ומ"מ ראש עיריית ירושלים, מאיר תורג'מן, ערך אמש (שני) מסיבת עיתונאים במרכז מורשת בגין, שבמהלכה פנה תורג'מן לשרי הממשלה ולחברי הכנסת וקרא להעביר תקציבים לירושלים באופן ראוי.

לדברי סגן ראש העירייה, ממשלת ישראל מעבירה 700 מיליוני שקלים לירושלים מדי שנה, אלא שתקצוב זה מתקזז עם 700 מיליון השקלים הניתנים לזכאי הנחות הארנונה הרבים המתגוררים בעיר. "למעשה ירושלים מקבלת אפס שקלים מהממשלה", אמר תורג'מן.

''לא ייתכן'', הדגיש תורג'מן, ''שהעיר ירושלים שאך זה מכבר החלה להתאושש ולהתפתח אחרי שנות טרור אשר פגעו קשות בתיירות ובמסחר בעיר, 'תזכה' לכתף קרה מהממשלה.

"ירושלים צריכה להיות פנינת המדינה, להיות זו שמתגאים בה, להיות העיר שתשאב אליה תיירים מכל העולם, אם לא תהיה דחיפה משמעותית של משרדי הממשלה אנחנו נקרוס", הזהיר תורג'מן.

סגן ראש העיר ציין כי עיריית ירושלים מבקשת תקציב של מיליארד שקלים. "כולם נושאים עיניים לעיר הקודש בכל הזדמנות ומעלים אותה על ראש שמחתם, אך לדברים הללו אין משמעות וללא תקציב ראוי התפתחות העיר תיסוג אחורנית".

בסיום מסיבת העיתונאים הבטיח תורג'מן כי ימשיך לפעול להשגת התקציבים לעיר, "לא אנוח ולא אשקוט עד שהעיר ירושלים העומדת בראש מעייני תקבל את התקציב הראוי לה''.