"חשוב להתרשם מהקשר למערת המכפלה"

שר האוצר משה כחלון הגיע יחד עם כל חברי סיעת כולנו למערת המכפלה שבחברון והדגיש את חשיבות הקשר של העם היהודי למקום.

חזקי ברוך , י"ז בכסלו תשע"ח

חברי סיעת כולנו ומארחיהם למרגלות מערת המכפלה
חברי סיעת כולנו ומארחיהם למרגלות מערת המכפלה
צילום: מירי צחיטוען....

סיעת 'כולנו' סיירה היום (שלישי) בהובלת שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אלי כהן יחד עם מועצת יש''ע בקריית ארבע חברון.

חברי הסיעה עלו לתצפית 'מצפה השלושה' בהדרכתו של ראש המועצה המקומית קריית ארבע מלאכי לוינגר. לאחר מכן, ישבו האורחים לארוחת צהריים בבניין המועצה בקריית ארבע שם העניק יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני לשרים ולח''כים שי - מפת קרבות המכבים שהתרחשו ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. השר כחלון הודה למועצת יש"ע על הארגון של הסיור החשוב.

לאחר מכן המשיכה הסיעה יחד עם מועצת יש''ע בהובלת מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר למערת המכפלה, שם נפגשו עם ראש הוועדה המוניציפלית של היישוב היהודי בחברון אברהם בן יוסף, ח''כ לשעבר אורית סטרוק ועם איש חברון הרב הלל הורוביץ אשר העניקו לשר כחלון את מדליית חברון.

יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני אמר באירוע, "אנו יודעים, השר כחלון, כי לבך במקום הנכון ושאתה תומך בהתיישבות, אנו מחזקים אותך על זה. לאורך השנים אנחנו מתמודדים עם אתגרים בטחוניים, התיישבותיים, מדיניים וחברתיים, ואנו רק מתעצמים מהם. שיעור הצמיחה באוכלוסייה ביהודה ושומרון הוא מהגבוהים בארץ. גם בהיבט הערכי חינוכי ההתיישבות מובילה, כפי שראינו היום בנתוני הגיוס הגבוהים מהאזור. סיעת 'כולנו' ממשיכה להוביל את הנושא החברתי, ומבקשים כי תמשיכו לתמוך בהתיישבות ולהוביל את קידום פיתוח התשתיות ביהודה ושומרון, על מנת להשלים את הפערים בחוסר התשתיות לאורך שנים רבות".

ראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר ציין "השר הזכיר את האתגרים של קריית ארבע אשר לא מתמודדת רק עם אתגרים ביטחוניים אלא גם על אתגרים חברתיים. קריית ארבע היא עיירת פיתוח ויש בה למעלה מ-10% אזרחים ותיקים. אנחנו מתמודדים גם עם ענייני בנייה וכדי שאנו נוכל להתקדם אנו צריכים להמשיך לבנות ולקדם את הקרייה".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן התייחס לסוגיית נתיב האבות, שם סיירו חברי הסיעה קודם לכן, "משבר נתיב האבות הינו אתגר לאומי, שאמור להיפתר ברמה לאומית. אנחנו רואים בשר כחלון מנהיג בסדר גודל שמתאים להתגייס למציאת פתרון הן ברמה ציונית ערכית והן ברמה שלטונית מעשית. כולנו תקווה שביקור זה מקדם אותנו במשימות הצמיחה והבנייה למען העם הארץ".

שר האוצר כחלון אמר בכניסה למערת המכפלה: "אני נמצא כאן היום במקום הקדוש לרגליה של מערת המכפלה במסגרת יום העשרה של סיעת 'כולנו'. חשוב מאוד שכולם יגיעו לכאן כמוני, יתרשמו מהמקום הנפלא וההיסטורי הזה, ומהקשר הזה שיש לעם היהודי למערת ולעיר חברון. אנחנו מסיימים סיור גם בקריית ארבע וגם בחברון, אנחנו נעלה למערת המכפלה ונקרא שם לפחות פרק תהילים, אי אפשר בלי זה ונסיים תפילה במערת המכפלה ונחזור. אני חושב שהסיור היום הוא סיור מעולה, מעשיר ומלמד, והכי חשוב - הוא מעמיק את הקשר שלנו כסיעת 'כולנו' שמוגדרת כסיעה חברתית-לאומית לארץ ישראל, להתיישבות וכמובן למערת המכפלה".