"נתניהו מתחנף למפלגות החרדיות"

ראש הממשלה נתניהו ושר העבודה והרווחה חיים כץ החליטו לדחות את החתימה על ההיתר לקיום משחקי כדורגל בשבת, בשבועיים. ביש עתיד תוקפים

נרי וייס , י"ח בכסלו תשע"ח

בידל את עצמו מיתר האופוזיציה. יאיר לפיד
בידל את עצמו מיתר האופוזיציה. יאיר לפיד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הלחץ עבד. אחרי שנראה כי הושגה הסכמה על מתן היתר לקיום משחקי הכדורגל בשבת, ואלה יאושרו בחוק לראשונה, כעת יצטרכו אוהדי הכדורגל כולם לחכות להחלטת ראש הממשלה נתניהו שבועיים נוספים כשזה החליט לדחות את החתימה על ההיתר לקיום המשחקים בשבת בשבועיים.

הסיבה לדחיית מתן ההיתר היא בשל לחצם של חברי סיעת 'תקומה', שר החקלאות אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ', שטענו כי נתניהו מנסה לבצע מחטף בניגוד לחוק.

אל השניים הצטרפו גם השר אריה דרעי, יו"ר תנועת ש"ס וכן ראשי המפלגות החרדיות הנוספות, ולבסוף נכנע נתניהו והחליט לדחות בשבועיים את מתן ההיתר. עד אז ינסו ראשי המפלגות הדתיות והחרדיות לשנות את ההחלטה.

מי שמיהר לנצל ולתקוף את נתניהו על דחיית ההחלטה הוא לא אחר מאשר יו"ר מפלגת 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד. בחשבון הפייסבוק שלו כתב לפיד, "‏אם נתניהו לא יחתום על היתר שמאפשר משחקי כדורגל בשבת זו כניעה מחפירה לחרדים על חשבון אנשים שצריכים ללכת לעבודה בימי חול והחיילים שזו ההזדמנות היחידה שלהם לראות כדורגל".

אל הביקורת של ח"כ לפיד, הצטרף גם חברו למפלגה, ספורטאי העבר ח"כ יואל רזבוזוב. לדברי ח"כ רזבוזוב, "ראש הממשלה נכנע למפלגות החרדיות".

"אם ראש הממשלה נתניהו חושב שהוא יוכל להתחנף למפלגות החרדיות ולשמור על שקט קואליציוני על חשבון הכדורגל הישראלי – הוא טועה", כתב ח"כ רזבוזוב והוסיף, כי "לאחר שהוועדה המקצועית קבעה כי המדינה צריכה להתיר את קיום הכדורגל בשבת, אחרת קיימת סכנה לכלל הספורט במדינת ישראל, יש להתיר את קיום משחקי הכדורגל מקצועני בשבתות. אין בכלל אפשרות אחרת".

עוד אמר ח"כ רזבוזוב, "כל עיקוב רק משאיר את הספורטאים, המאמנים, ושאר העובדים בענף הכדורגל כמפרי חוק".

לדבריו, "בספורט אין מקום להתערבות דתית או פוליטית. ואתה, ראש הממשלה נתניהו עושה גם את זה וגם את זה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il