ארה"ב בולמת את כספי הטרור למחבלים

הקונגרס אישר את "חוק טיילור פורס'' הקובע כי ארה"ב תקפיא את הסיוע לרשות הפלסטינית, כל עוד היא ממשיכה לשלם למחבלים ומשפחותיהם.

ניצן קידר , י"ח בכסלו תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

בית הנבחרים של ארה"ב אישר הלילה (רביעי) את "חוק טיילור פורס" הקובע כי ארה"ב תקפיא את כספי הסיוע לרשות הפלסטינית עד שזו תפסיק "לתגמל באופן עקבי מעשי אלימות נגד אזרחים אמריקנים וישראלים".

החוק קרוי על שמו של טיילור פורס - סטודנט אמריקני לתואר שני וחייל לשעבר, שנרצח בפיגוע דקירה ביפו במרץ 2016.

"כשי לכבד את זכרו של טיילור, אנחנו חייבים להפסיק ולממן כספי סיוע לגוף שממשיך לתגמל את משפחת הרוצח שלו", אמר חבר הקונגרס דאג למבורן שהוביל את הצעת החוק בנושא.

מדובר בהצעה שאושרה פה אחד על ידי ועדת החוץ של בית הנבחרים. נוסח דומה של הצעת החוק אושרה בעבר על ידי ועדת יחסי החוץ של הסנאט.

דו"ח שפורסם באחרונה העלה כי תקציב הרשות הפלסטינית הניתן למחבלים ובני משפחותיהם עמד על 550 מיליון שקלים בשנת 2017, גידול של 13% לעומת 488 מיליון שקלים (135 מיליון דולר) שניתנו בשנה שעברה.

בנוסף, התשלומים למשפחות המחבלים עלה השנה ל-687 מיליון שקלים, עלייה של 4% לעומת הסכום שניתן בשנה שעברה, כ-660 מיליון שקל (183 מיליון דולר).

שדולת אייפא"ק פירסמה הודעה ובה הביעה את שביעות רצונה מהחקיקה. "במשך שנים רבות, אייפא"ק הפעילה לחץ כדי לעצור את המירוץ הפלסטיני לטרור. המחוקקים פעלו בעבר להקטנת הסיוע לרשות הפלסטינית".

עם זאת מציינים בשדולה כי "צעד חשוב זה עדיין לא ישים קץ למימון מחבלים ובני משפחותיהם. הלחץ חייב להימשך".