לקראת הכרה בירושלים
''חיכינו 70 שנה''

יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל מברך על כוונת טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל. "בשעה 8 בערב, אחרי 70 שנה, מדיניות ארה"ב תשתנה".

עדו בן פורת , י"ח בכסלו תשע"ח

טראמפ ונתניהו
טראמפ ונתניהו
צילום: רויטרס

יושב-ראש המפלגה הרפובליקנית בישראל, עו"ד מארק צל, מברך על כוונתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהודיע על תחילת ההכנות להעברת השגרירות מתל אביב.

עו"ד צל אמר בראיון ל"כאן ב'", כי מדובר במהלך דרמטי והיסטורי בעל השלכות משפטיות ופוליטיות.

"בשעה 8 בערב, אחרי 70 שנה, מדיניות ארה"ב תשתנה", אמר צל והזכיר כי 12 נשיאי ארה"ב הקודמים לא גילו אומץ וסירבו להכיר בירושלים. ''מה שטראמפ עושה עכשיו זה דבר ענק, העברת השגרירות תבוא, הוא יכול להעביר אותה מחר - פשוט להחליף שלטים בקונסוליה בירושלים''.

לדבריו העברת השגרירות לירושלים לא תתבצע באופן מיידי בשל רצונו של טראמפ ''לנקוט בצעדים קטנים''. צל משוכנע כי ''זה יבוא, הוא הבטיח וזה יקרה. הוא גם רצה לעשות את זה קודם לכן אבל לא עשה כדי לתת צ'אנס לבניית קואליציה באזור נגד האיום האמיתי - איראן''.

עו"ד צל הדגיש כי אין בעיות לוגיסטיות או תקציביות שמונעות את העברת השגרירות. ''השגרירות יכולה לעבור מחר. זה קשה לפלסטינים לבלוע את זה, אז טראמפ נותן זמן לרחוב הערבי באזור לקלוט מה שקורה, שיש שינוי לטובה.

''הוא לא רוצה לזעזע את המערכת אלא עושה את זה בחוכמה, ואני מאוד מברך על כך ומברך על האומץ שלו, חיכינו 70 שנה, ברוך ה'", הוסיף נציג המפלגה הרפובליקנית בישראל.