"כי מציון תצא תוכנה"

ראש הממשלה נתניהו נאם בכנס ג'רוזלם פוסט ואמר כי היחסים הטובים של ישראל עם העולם נובעים בזכות התעשיות המשגשגות של ישראל.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ח | עודכן: 12:15

נתניהו בכנס הדיפלומטים
נתניהו בכנס הדיפלומטים
צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום (רביעי) בכנס הדיפלומטים השישי של הג'רוזלם פוסט שנערך בירושלים.

נתניהו החל את נאומו במצגת שמפארת את יחסי החוץ של ישראל. "קורה לישראל משהו גדול ביחסי החוץ - גם בעולם הערבי. יש שם מגמה ברורה של שינוי במחשבה שלהם כלפינו", אמר נתניהו.

ראש הממשלה הסביר שהיחסים הטובים של ישראל עם העולם נובעים בראש ובראשונה מטעמים כלכליים בזכות התעשיות המשגשגות של ישראל בעיקר בתחום הטכנולוגי. "אתם משתמשים בוייז?", שאל נתניהו את הקהל, "זו טכנולוגיה ישראלית" ענה והמשיך לספר על חברות נוספות כמו מובילאיי. "כי מציון תצא תוכנה" אמר.

"איראן מאיימת על העולם כולו ואם היא לא תיעצר תהיה לה אפשרות להעשיר אורניום ולייצר 200 פצצות", אמר נתניהו בנאומו, "זאת בגלל שאיראן רוצה לכבוש לא רק את ישראל אלא את מזרח התיכון כולו. היא מחפשת לבנות גשר יבשתי ולבנות אימפריה דרך עיראק סוריה ותימן".

נתניהו הדגיש "אנחנו לא ניתן לאיראן לבסס עצמה בסוריה. אנו מתכוונים למה שאנחנו אומרים ועושים מה שצריך. זה לא אינטרס שלנו אלא אינטרס עולמי".

"אני פונה לכל דיפלומט פה שישלח מברק לשר החוץ, לנשיא או לממשלה ולבקש מהם להפעיל יותר לחץ עליה. יש דרכים רבות לעשות זאת – בין אם להדגיש את העדר זכויות האדם, להטיל עליה סנקציות חדשות, לדרוש בדיקה של הג'נוסייד ולהצטרף למאמץ ליצור עסקה גרעינית טובה יותר – שמבטיחה שלא יהיו להם פצצות. ומעל הכול, אם רוצים לתמוך בשלום – תעשו את מה שאני עושה ותתמכו בעם האיראני", סיכם נתניהו.