מתי רצוי לעבור ניתוח הצמדת אוזניים?

מחקרים רבים מצביעים על שינויים משמעותיים באיכות החיים של ילדים לאחר הניתוח.

תוכן שיווקי , י"ח בכסלו תשע"ח

הרדמה ניתוח\הרדמה ניתוח
הרדמה ניתוח\הרדמה ניתוח
צילום: iStock

מתי רצוי לעבור ניתוח הצמדת אוזניים?

ניתוח הצמדת אוזניים הוא ניתוח אסתטי המשפיע על מראה הפנים אצל נשים וגברים כאחד, ובמיוחד אצל ילדים וילדות. מדובר בניתוח שהופך לשכיח יותר ויותר, והוא מומלץ החל מגיל 5 – 6 שנים. הבחירה ברופא מנתח פלסטי בעל ניסיון בניתוחי הצמדת אוזניים, תאפשר קבלת תוצאות טובות ושינוי מהותי במראה ובתחושת הדימוי העצמי. הכל על ניתוח הצמדת אוזניים - במאמר שלפניכם.

ניתוח הצמדת אוזניים - למי הוא מתאים?

ניתוחים פלסטיים, וביניהם גם ניתוחים להצמדת אוזניים, הופכים בחברה המודרנית לפופולאריים יותר ויותר. הפתיחות, הנגישות והשיפור בשיטות הניתוחיות ובשיטות ההרדמה, הפכו את הניתוחים ליותר בטיחותיים עם פחות סיבוכים ועם תוצאות מרשימות יותר.

אנחנו רואים יותר אנשים שלא משלימים עם המראה שיצר הטבע, אלא מבקשים לשפר אותו, על מנת לחיות בשלום עם עצמם ולשפר את דימוי עצמי שלהם. בניתוחים פלסטיים להצמדת אוזניים, מדובר בתיקון צורת אפרכסת האוזן ומרחקה מהראש. במקרה של אוזניים בולטות, המרכיב הגנטי דומיננטי ב- 60% מהמקרים. לרוב לבעלי אפרכסות אוזניים בולטות יש היסטוריה משפחתית של אפרכסות אוזניים דומות.

ההתפתחות של אפרכסת האוזן מסתיימת בסביבות הגילאים 5 – 6 שנים ועל כן כבר בגילאים צעירים אלה ניתן לבצע ניתוח הצמדת אוזניים לילד או לילדה. לא פעם אוזניים בולטות מהוות נושא ללעג ולהקנטה בקרב הילדים. מקובל לבצע את הניתוח לפני שהילד הולך לגן או לבית הספר, כדי שהחברים החדשים יכירו אותו עם אוזניים צמודות ולא בולטות.

ניתוח הצמדת אוזניים הוא ניתוח קצר יחסית, ממועט יחסית בסיכויים לסיבוכים. מחקרים רבים מצביעים על שינויים משמעותיים באיכות החיים של ילדים לאחר הניתוח.

מהלך הניתוח וההתאוששות

ניתוח הצמדת אוזניים הוא ניתוח קצר יחסית (בדרך כלל הוא אורך בין שעה וחצי לשעתיים), המבוצע בהרדמה כללית בילדים, או בהרדמה מקומית עם טשטוש במבוגרים. מהלך הניתוח כולל ביצוע חיתוך בחלקה האחורי של האפרכסת, החלשת הסחוס וקיפולו לשיפור צורת האפרכסת והצמדת האפרכסת אל הראש.

לאחר הניתוח והתפוגגות השפעת חומרי הטשטוש או ההרדמה, מרבית המנותחים משוחררים להמשך החלמה בביתם. בחלק מן המקרים, בעיקר אצל ילדים צעירים, ניתן להשאיר את המנותח לאשפוז של לילה אחד, בעיקר למטרות השגחה. ניתן לחזור לשגרה בתוך שבוע מיום הניתוח, ובמרבית המקרים בתוך כשלושה חודשים, אפרכסת האוזן מקבלת את צורתה הסופית.

חשוב לציין, כי מכיוון שהניתוח מבוצע באפרכסת האוזן - הוא אינו משפיע על השמיעה ואינו יכול לגרום לפגיעה בשמיעה.

מנתח פלסטי מומלץ לניתוח הצמדת אוזניים

כמו במקרים אחרים של ניתוחים פלסטיים, גם בניתוח הצמדת אוזניים ובעיקר כאשר מדובר בילד, גדולה החשיבות של בחירת מנתח פלסטי מנוסה, בעל ניסיון שילווה את המטופל החל מהשלבים של ההכנה לקראת הניתוח וכלה בהחלמה שלמה לאחר ניתוח מוצלח. מרפאת ד"ר ברודובסקי לניתוחים אסתטיים מזמינה אתכם לבצע ניתוח הצמדת אוזניים עם ד''ר שלמה ברודובסקי מנתח פלסטי מנוסה, איכותי וזמין, שיאפשר מהלך ניתוח מושלם ותוצאות נהדרות עם סיכויים מופחתים לסיבוכים.