התעוררתי לאחר הפציעה ולא זכרתי דבר

אהרון קרוב, הפצוע הקשה ביותר במבצע עופרת יצוקה: "רבים שואלים אותי מניין הכוחות להמשיך, אך התשובה ברורה: אין לנו ארץ אחרת".

רעות הדר , י"ח בכסלו תשע"ח | עודכן: 17:06

אהרון קרוב
אהרון קרוב
צילום: חזקי עזרא

אהרון קרוב, שנפצע קשה מאוד במבצע עופרת יצוקה בעזה לפני 9 שנים, הרצה בפני חניכי מרכזי "מקום בלב" ברחובות, שדרות, בית שמש וקרית גת המשתייכים לארגון OU ישראל.

ההרצאות הועברו לרגל יום ההוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה.

כזכור, קרוב למד בישיבת ההסדר בקרני שומרון והיה מפקד מחלקה בגדוד 890. הוא הוזעק לרצועת עזה מספר שעות בלבד לאחר חופתו ולחם במבצע עופרת יצוקה יחד עם חייליו. במהלך הקרבות נפצע באורח אנוש מפגיעה של יותר מ-300 רסיסים, לאחר שנכנס בראש כוח לבית ממולכד.

במהלך ההרצאה ציין קרוב בפני בני הנוער כי "באותו מבצע נפרדתי לשלום ממשפחתי שעות ספורות אחרי החתונה על מנת ללחום יחד עם חייליי ברצועת עזה, והשארתי מאחור אישה, הורים, אחים ואחיות, שרק ערב לפני כן עמדו לצידי בחופה.

"בכל זאת, לכולם היה ברור: למלחמה הזו חייבים ללכת, כי עם ישראל ומדינת ישראל גדולים בהרבה מכל שיקול פרטי, חשוב ככל שיהיה".

קרוב בהרצאה
צילום: OU ישראל

בנוסף, סיפר קרוב כי "הרופאים מגדירים את המקרה שלי נס, כיוון ששבועות ספורים לאחר הפציעה כבר יצאתי מבית החולים. בדיעבד הסתבר כי השיקום רק החל, כאשר עשרה ימים לאחר הפציעה פקחתי את עיניי ולא זכרתי דבר, כמו ילד שרק נולד".

"רבים שואלים מניין הכוחות להמשיך, אך התשובה ברורה: אין לנו ארץ אחרת ואין לנו עם אחר. התמיכה של עם ישראל נתנה לנו כוחות אדירים, וכך שלב אחר שלב למדתי לדבר, לאכול, ללכת ולעשות פעולות פשוטות, עד שהצלחתי לרוץ ריצת מרתון, ללדת שלושה ילדים ולסיים במאמץ עילאי תואר ראשון".

מנהל מרכזי ''מקום בלב'' ברחובות ובקריית גת, קובי זיאת, סיפר כי "בנוסף להרצאות ופעילויות ההעצמה השונות, במהלך יום ההוקרה חניכי 'מקום בלב' מארגנים גם חבילות שי לכוחות הביטחון. ניקח את הדאגה לאחר כאורח חיים תמידי, ובשאיפה שנדע לבטא את האחדות שלנו לא רק בעת צרה אלא גם בעתות שמחה".

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן אמר כי "אהרון קרוב הוא דמות מעוררת השראה והערצה. אדם שהוזעק לעזה שעות בודדות לאחר חופתו, מתוך תחושת סולידריות, מסירות ואהבת אין קץ לעם ישראל ולארץ ישראל.

''המפגש של בני נוער עם דמות מופת כמו אהרון קרוב שעובד לאורך השנה בארגון שלנו ומלווה בני נוער לא רק ביום ההוקרה אלא לאורך כל השנה, מספקת להם חוויה משמעותית, נוטעת בקרבם ערכים חשובים שללא ספק ימשיכו ללוות אותם- כך שמילים כמו מסירות נפש, ויתור הפרט למען הכלל, אהבת חינם או אהבת המולדת לא יהיו עבורם קלישאות אלא דרך חיים", הוסיף הרב ברמן.