לקראת הכרה בירושלים
"טראמפ יכנס לספר הזהב של ההיסטוריה"

השר יריב לוין: זה הישג עצום, כנראה שנתניהו ידע מה הוא עושה. ח"כ בצלאל סמוטריץ': נשיא ארה"ב חשף את הפרצוף האמיתי של הסכסוך.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ח

יריב לוין
יריב לוין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90טוען....

מליאת הכנסת קיימה אחר הצהריים (רביעי) דיון בהצעה לסדר בנושא כוונתו של נשיא ארצות-הברית להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר אליה את השגרירות.

שר התיירות יריב לוין (הליכוד) אמר בדיון כי "אם אכן נתבשר היום בבשורות טובות מהדברים של נשיא ארה"ב, בסופו של דבר ההכרה הבין לאומית בעובדה ההיסטורית הפשוטה בוא תגיע.

"ההכרה של ארה"ב בוודאי תהיה יום היסטורי. זה הישג עצום. כנראה שנתניהו ידע מה הוא עושה. יש פה מסר שכאשר אנחנו עומדים על האמת שלנו, בסופו של דבר מדינות העולם מכבדות אותנו ומכירות בזה''.

לדבריו, בזכות ההכרה האמריקנית בירושלים, משא ומתן מדיני - אם יתקיים - יתחיל בנקודה טובה יותר. ''הנשיא טראמפ ירשום את עצמו בספר הזהב של ההיסטוריה ושל ירושלים במקום שאיש מקודמיו לא היה''.

ח"כ טלב אבו עראר (הרשימה המשותפת) תקף את טראמפ, "הצהרת נשיא ארה"ב היא בושה. תעודת קבורה לתהליך השלום כי לא תקום מדינה פלשתינית שלא תהיה בירתה ירושלים המזרחית. זו בושה שארה"ב שותפה ישירה לכיבוש הישראלי, זו הכרזת מלחמה על העולם הערבי והמוסלמי.

''זלזול מוחלט בעניין הפלשתיני בשיתוף עם ישראל", תקף. ''אמנם הנשיא החליט לדחות את ההחלטה הפופוליסטית כי ההשלכות נועדו להיות כואבות. התזמון להצהרה חד צדדית זו מתפרש כגלגל הצלה לממשלה הנוכחית ולעומד בראשה''.טוען....

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) אמר במליאת הכנסת, "צריך לומר באופן ברור - לא תקום לעולם מדינה ערבית בארץ ישראל. ככל שתפנימו את זה מהר יותר כך יהיה טוב יותר לכולם. היתרון של המהלך של נשיא ארה"ב הוא בחשיפת הפרצוף האמיתי של הסכסוך.

''חוסר הנכונות שלכם להכיר באיזו ירושלים שלא תהיה, יהיו גבולותיה אשר יהיו, כבירתה של העם היהודי מלמד על חוסר הנכונות שלכם להכיר בעם היהודי", הוסיף סמוטריץ'.