הפלסטינים הם לא שוויצרים שוחרי שלום

ח"כ אורן חזן לערוץ 7: ביום שבו השונאים שלנו יבינו שהתקווה נגמרה, שלא תהיה להם מדינה וירושלים היא בירת העם היהודי, יגיע השלום.

חזקי ברוך , י"ח בכסלו תשע"ח

אורן חזן
אורן חזן
צילום: ערוץ 7טוען....

ח"כ אורן חזן (הליכוד) מברך על ההכרה האמריקנית בירושלים כבירתה של מדינת ישראל.

''אל לנו להתבשם בבשמים לא לנו, צריך לזכור שאחת הסיבות העיקריות שטראמפ עושה את זה, זה כי הוא רוצה לאותת לעולם כולו, מהמשוגעים באיראן דרך איש הטילים הקטן בצפון קוריאה, אמירה אחת ברורה - אני מדבר ביזנס. כשאני מבטיח, אני מקיים.

"לכן הוא הבטיח צו הגירה, נלחם והצליח, הוא הבטיח להעביר את השגרירות והיום הוא מודיע שהוא יעביר''.

לישראל, אמר חזן, ''רק נשאר ליהנות מכל מה שמסביב. העברת השגרירות לירושלים היא גם סימן בשבילנו שהגיע הזמן שאנחנו בעצמנו נכיר בירושלים כבירת ישראל הנצחית. הרי לא ייתכן שמשרדי ממשלה רבים עדיין לא נמצאים בירושלים למרות החוק ולמרות החלטת ממשלה.

"לא יתכן שפעם אחר פעם אנחנו, נציגים מתוך הכנסת הזו, שיוצאים בחסות הממשלה או בחסות הכנסת במשלחות מסביב לעולם, פועלים נגד ההכרה של ירושלים. ולכן אם אנחנו לא נרים לעצמנו את הכבוד אף אחד לא ירים''.

ח"כ חזן התייחס לאיומים של ארגוני הטרור, ''אנחנו לא מפחדים, אף אחד לא יאיים עלינו לא בטרור ולא בהסלמה, לא בחימום הגזרה ולא בפגיעות בנפש.

"שיהיה פה ברור, הרי אותם אלה המכנים עצמם פלסטינים, ברובם חיות, הרי הם לא שוויצרים שוחרי שלום ביום יום, הם לא חדי קרן המקוששים עשב באחו בגן עדן. הם הרי לא רוצים אותנו פה. הבסיס הוא שנאה ואם יש משהו שיקרה בזכות המעבר הזה, זה דווקא יהיה הצעד שיקרב את השלום.

''כי ביום שבו השונאים שלנו יבינו שהתקווה שלהם נגמרה, שלא תהיה להם פה מדינה וירושלים היא הבירה של העם היהודי, הם יבינו שהם לא יכולים לנצח אותנו והם רק יוכלו להצטרף אלינו ואז יגיע השלום''.

על רקע חקירת ח"כ ביטן במשטרה, אתה חושב שמישהו מנסה לחסל את הליכוד?

''אני לא יודע להגיד לך אם מישהו מנסה לחסל את הליכוד אבל כמו שזה נראה כרגע הליכוד מחסל את עצמו מבפנים.

"פעם אחר פעם אנחנו רואים שכאשר מישהו מחברי התנועה נפגע או נמצא בצרה, כולם כמו חיות דוהרים לטרף ומנסים לרשת אותו. אז אני רוצה לאחל בשורות טובות לדוד ביטן שיעבור את התקופה הקשה, אבל מעל הכל להזכיר לכולם, מי שנבחר בבחירות האלו זו תנועת הליכוד, לא היתה פה בחירה ישירה לנתניהו אלא היתה פה בחירה למפלגה ואנחנו כאן כדי להישאר.

''גם אם מישהו יצטרך לזוז מתפקידו נמצא מישהו אחר מתוך חברי התנועה למלא את מקומו כדי שאנחנו נמשיך לשרת את המנדט שקיבלנו מהציבור בשביל ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל''.

על הפרסומים לפיהם בכירים בליכוד פועלים להפיל את ראש הממשלה על מנת להחליפו אומר חזן, "יש מי שבוחשים ורוחשים מאחורי הקלעים כדי להכין לנתניהו מגלשה החוצה. אסור לעשות את זה, אסור לפגוע בראש הממשלה ואסור ללכת מאחורי גבו.

"מה שכן צריך לעשות זה במקרה והוא יצטרך לזוז הצידה בגלל כתב אישום, דבר שיצער אותי מאוד, צריך לאחד את הכוחות, למנות מישהו אחר במקומו ולהמשיך לקיים את המנדט שלשמו נבחרנו ורק כשאנחנו יחידה אחת אנחנו יכולים להמשיך לנשום".