270,000 ש''ח לשיפוץ כיתות בבית אל

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, בביקור בבית-אל: מנהיגי החינוך ביישוב פועלים מתוך שליחות עמוקה ואמונה שלמה בחשיבות החינוך.

אורלי הררי , י"ח בכסלו תשע"ח

אבואב בבית אל
אבואב בבית אל
צילום: דוברות משרד החינוך

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, סייר השבוע במועצה המקומית בית-אל שבבנימין.

אל המנכ"ל התלווה מנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך, מאיר שמעוני.

המועצה ביקשה מאבואב שמשרד החינוך ישפץ את כיתות האתגר בבית אל. לאור הבקשה, אישר אבואב את השיפוץ, שכן המבנים המשופצים ייתנו מענה מיטבי לנוער הנושר מהיישוב וסביבתו.

יצוין שכיתות אתגר מונעות נשירה, מסייעות לילדים מתקשים, ומאפשרות להם להגיע לבגרות מלאה. הלמידה בכיתות אתגר מתבצעת באופן אישי, בקבוצות קטנות. בנוסף, בכיתות אלה קיים מסלול טכנולוגי ייעודי, עבור מי שלא השיג תעודת הבגרות.

הסיור בבית-אל היה במסגרת סיורי השטח שמקיים המנכ"ל אבואב, ואת פניו קיבל ראש מועצת בית-אל שי אלון. אבואב שוחח עם מנהלי מוסדות החינוך, הקשיב להם ופירט את יעדי המשרד.

במהלך הביקור התפתח דיון מעניין על מחוייבות כל השותפים לקידום ההישגים בתחומי הליבה, בדגש על השפה האנגלית, לצד העמקת בתי החינוך בלימודים התורניים.

ממשרד החינוך נמסר כי ''הסיור הניב את התובנות הבאות, יש לשפץ את כיתות האתגר במועצה; מערכת החינוך בבית-אל הניחה תשתית ראויה לקידום התכניות הלאומיות; ניתן דגש איתן לביצוע התכנית הלאומית שמקדם שר החינוך לקידום האנגלית המדוברת; ישנו יישום מרשים של התכנית הלאומית של המשרד לחינוך לערכים''.

אבואב הודה לראש המועצה אלון ולאנשי החינוך של בית-אל, "מנהיגי החינוך בבית-אל פועלים מתוך שליחות עמוקה ואמונה שלמה בחשיבות החינוך, ובחינוך לערכים. אני רואה כאן מולי את כל שדרת הניהול של המועצה, ורואה את האופטימיות השורה בכם, את השליחות והאמונה בדרך, ומתפעל. תודה לכם".