סוף הדרך: הפועל י-ם תודח מאירופה?

דווקא ביום חגה, האלופה הפועל ירושלים התקרבה צעד נוסף בדרך להדחה מוקדמת ממפעל היורוקאפ האירופי. הפסד חמישי במפעל עם תבוסה 75:92

נרי וייס , י"ח בכסלו תשע"ח

מודי מאור, תם המסע האירופי?
מודי מאור, תם המסע האירופי?
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

מי צריך הכרה. דווקא ביום חגה, כשנשיא ארצות הברית הכריז כי הוא מכיר בה כבירתה של ישראל וכי בכוונתו להעביר את השגרירות אליה, ירושלים איכזבה ובגדול.

כשהיא במקום האחרון, עם שני ניצחונות בלבד בשישה משחקים וכשהיא יודעת כי רק ניצחון ישאיר לה סיכוי להעפיל לשלב הבא במפעל האירופי השני בחשיבותו, התארחה הערב (רביעי) האלופה מהבירה הפועל ירושלים אצל בודוצ'נוסט במסגרת המחזור השביעי של מפעל היורוקאפ האירופי.

האדומים מהבירה, שהגיעו למשחק הגורלי לאחר ההפסד בקלאסיקו הישראלי למכבי ת"א ואחרי שניצחו בשניים משלושת המשחקים האחרונים שלהם במפעל האירופי, קיוו להשיג ניצחון חוץ על המונטנגרים שפתחו את העונה עם 0:3 ומאז הפסידו בשלושה משחקים משלושה, בדרך אולי להשאיר לעצמם סיכוי להעפיל לשלב הבא.

מנגד, גם עבור המארחים היה זה משחק גורלי, כשגם אלו מתמודדים על העפלה לשלב הבא. וכך באמת היה נראה פתיחת המשחק. שתי הקבוצות הציגו משחק עצבני, עם רמת משחק לא גבוהה במיוחד, והתוצאה הייתה צמודה גם היא בהתאם. לאחר 10 דקות של משחק הראה לוח התוצאות 19:17 לזכות האורחים מירושלים.

הרבע השני היה צמוד גם הוא, והמונטנגרים המארחים אף הצליחו להשוות את התוצאה כבר לאחר שתי דקות בתוכו, עם 24:24. הגנה רעה מאוד של האורחים מישראל איפשרה למונטנגרים לפתוח פער קטן ובירידה להפסקת המחצית עמד ההפרש בין השתיים על 3 נקודות לזכות המארחים, עם 40:43.

ברבע השלישי נראה היה כי הירושלמים סוף סוף בדרך להתפוצץ על המארחים ולהציג את הפוטנציאל הרב הטמון בהם כשאלה הפכו את התוצאה ונטלו את ההובלה ברוב שלבי הרבע. בחירה רעה של יוגב אוחיון שהעדיף לחפש את השלשה ולא את חבריו להתקפה, הורידה את האדומים מהבירה אל הרבע האחרון והמכריע כשהם בפיגור 2 נקודות, עם 60:62.

ברבע האחרון היו אלו דווקא המארחים שהתפוצצו כשפתחו פער דו-ספרתי בן 15 נקודות, עם 60:75. הירושלמים עוד ניסו למזער נזקים, אבל שפת הגוף יחד עם היכולת הרעה מאוד והמנטליות שכבר ראינו לא פעם העונה ששוברת אותם ברגעי הלחץ, לא עזרו ובסיום, הפסד חמישי לירושלמים במפעל האירופי אחרי שהובסו בתוצאה 75:92.

שלושה מחזורים לסיום שלב הבתים ביורוקאפ, כשהיא עמוק בתחתית טבלת בית ב' צריכה האלופה, שהעפילה לחצי גמר המפעל בעונה שעברה, לנצח במשחק חוץ אחד מבין השניים - בטורקיה מול גלאטסראיי או בשבוע הבא בגרמניה אצל באיירן מינכן וכמובן גם את משחק הבית מול רג'יו אמיליה האיטלקית. עם מאמן צעיר וחסר ניסיון בדמותו של מודי מאור, וכשמדובר על שתיים מהיריבות הטובות ביותר בבית, כשגם ניצחונות אלה עשויים שלא להספיק, זה נראה כמעט ובלתי אפשרי.

אורי אלון, הבעלים של הירושלמים שסימן כמטרה לזכות במפעל השני בחשיבותו בכדורסל האירופי בכדי לקבל כרטיס למפעל היורוליג היוקרתי בשנה הבאה, מקבל מכה קשה פעם שניה ברציפות בשבוע האחרון בתכניותיו המקצועיות. העונה, הפועל ירושלים לא מהווה יריבה ראויה, לא בליגה בארץ ולא באירופה.

הרבו לקלוע לירושלים: דייסון 19, קינסי 11, דיי ולוקאס 10 כ"א, אומיץ' 9, אליהו 6, פרפרוגלו והלפרין 3 כ"א, רוברטס והאואל 2 כ"א.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il