"מתנה ראויה וגדולה לרגל חגיגות ה-70"

השר ישראל כ"ץ אומר כי ישראל ערוכה מבחינה בטחונית לכל איום בעקבות הצהרת הנשיא טראמפ. "מקווה ומעריך שאבו מאזן לא ישבור את הכלים".

ערוץ 7 , י"ט בכסלו תשע"ח

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר התחבורה ישראל כ"ץ מגדיר הבוקר (חמישי) את החלטת השיא טראמפ להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים כ"החלטה היסטורית שמתקנת עוול היסטורי".

"אין מתנה ראויה וגדולה יותר לישראל לרגל חגיגות ה-70 שלה", אמר השר.

הוא ציין כי ההחלטה יכולה רק להבהיר את הסיכויים לשלום. "אני חושב שהבשורה של נשיא ארה"ב מאלצת את אבו מאזן לחשוף את עמדתו האמיתית באשר לשלום. בינתיים הוא מאכזב כי הוא חוזר לחוסר הרצון שלהם להתפשר על כל סוגיה טריטוריאלית במסגרת המשא ומתן".

"אבו מאזן הודיע כי הוא מפטר את טראמפ מתיווך בנושא השלום. הבעיה האמיתית היא אי הנכונות של הפלסטינים להכיר בזכותם של היהודים למדינה כאן", הוסיף השר כ"ץ.

לגבי האיומים הבטחוניים בעקבות ההצהרה אמר השר, "אנחנו ודאי נערכים ולא מקלים ראש. צה"ל וכל גורמי הביטחון ערוכים - ואנחנו לא ניכנע לאלימות. אני מקווה ומעריך שאבו מאזן לא ישבור כלים ולא יוביל את המצב לכיוונים לא נכונים".

לדברי השר כץ, יש להמשיך את המהלך ולפנות למדינות נוספות שיכירו בירושלים כבירת ישראל. "צ'כיה כבר הודיעה שתכיר בירושלים. צריכים לפתוח במתקפה דיפלומטית ולבקש מעוד מדינות לתמוך".